Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Kultura, oświata, rekreacja

W 2021 r. na inwestycje w Józefowie przeznaczono blisko 32 mln zł. Ogłaszane są już pierwsze przetargi i ruszają powoli prace budowlane. Stopień ich realizacji można śledzić w "Raportach z placu budowy". Poniżej - projekty z zakresu kultury, oświaty i rekreacji.

Już niedługo infrastruktura kulturalno-rekreacyjna w Józefowie powiększy się o kilka nowych obiektów. W tym roku rozpoczniemy prace budowlane i projektowe aż nad czterema znaczącymi inwestycjami z tego zakresu - mówi burmistrz Marek Banaszek. - Ruszyła już przebudowa świdermajera przy ul. Wyszyńskiego 2. Za niespełna dwa lata mieszkańcy będą mogli spotykać się tu na warsztatach, wystawach i zajęciach organizowanych przez Dom Nauki i Sztuki. Zmieni się nie tylko sam budynek, ale i jego otoczenie. Chcemy, aby  centrum Józefowa było spójne z charakterem naszego miasta i zagospodarowane w sposób, na jaki Józefów zasługuje - podkreśla burmistrz.

- Przymierzamy się także do modernizacji dawnej stacji kolejki wąskotorowej przy ul. Wawerskiej. W tym roku zlecimy projekt na adaptację budynku na cele publiczne. Planujemy, aby powstało tu centrum aktywności dla młodzieży i społeczności lokalnej, prawdziwa "Stacja Integracja".

Przybliżymy również Świder mieszkańcom - pod takim hasłem będziemy rewitalizować józefowski brzeg naszej rzeki.  Planujemy m.in. edukacyjny park wodny, pumptrack, miejsce na grilla, hamaki, ławki i ścieżkę spacerową.
 W tym roku powstanie projekt, a myślę, że w już przyszłym mieszkańcy będą mogli korzystać z tych nowych atrakcji.

Największe przedsięwzięcie - budowa przedszkola i biblioteki przy ul. Asnyka - wejdzie w tym roku w kolejny etap: po wyłonieniu zwycięzcy w konkursie na koncepcję tego obiektu negocjujemy z nim wykonanie kompleksowego projektu budowy. Będzie to prawdziwe centrum nauki, edukacji i kultury, wypoczynku i spotkań towarzyskich. Jego budowa zajmie nieco więcej czasu niż inne inwestycje miejskie, ale na taki efekt warto będzie czekać - mówi burmistrz Banaszek.Lista i stopień zaawansowania inwestycji z zakresu kultury, oświaty i rekreacji.

legenda do powyższej grafiki

 

stan na 28 grudnia:

  • Projekt rozbudowy i adaptacji budynku przy ul. Wawerskiej (dawna stacja kolejki wąskotorowej) na budynek użyteczności publicznej "Stacja Integracja"(koszt projektu: 50 000 zł) - projektowanie w trakcie.
  • Projekt zagospodarowania brzegów Świdra "Przywróć Świder mieszkańcom" (koszt projektu: 59 665 zł). Wydano pozwolenie na budowę. Budowa planowana na przyszły rok).
  • Budowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Granicznej (koszt: 824 778 zł) - zakończono.
  • Wyposażenie placu zabaw przy SP3 (koszt: 70 000 zł) - zakończono.
  • Budowa łącznika między SP 2 (budynek przy ul. Sienkiewicza) i halą sportową oraz placu do ćwiczeń (koszt: 450 000 zł) -zakończono aktualizację dokumentacji projektowej, przetarg na wykonanie w przygotowaniu, realizacja w 2022 r.
  • Zagospodarowanie rejonu ul. Ślusarskiego/ róg Leśnej - parking przy SP3 (całkowity koszt 374 608 zł) - zakończono. Planowane są drobne roboty uzupełniające.
  • Przebudowa placu zabaw w Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Sosnowej (koszt 250 000 zł). W toku.


Dodatkowo, dzięki oszczędnościom w budżecie możliwe będzie wykonanie/ rozpoczęcie dodatkowych projektów:

  • zdroje wody pitnej: przy placu zabaw przy 3 Maja, przy placu zabaw przy Godebskiego - przetarg rozstrzygnięty, realizacja w 2022 r.

 

Inwestycje prowadzi Referat Realizacji Projektów oraz Referat Gospodarki Komunalnej (place zabaw).

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij