Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Budowa sieci wod-kan

W 2021 r. na inwestycje w Józefowie przeznaczono blisko 32 mln zł. Ogłaszane są już pierwsze przetargi i ruszają powoli prace budowlane. Stopień ich realizacji można śledzić w "Raportach z placu budowy". Dziś - wodociąg i kanalizacja.

 - W tym roku w Józefowie powstanie blisko 5,5 km wodociągu i kanalizacji - mówi burmistrz Marek Banaszek. - Realizacja tych inwestycji jest często złożonym zagadnieniem. Bywa, że na drodze do budowy infrastruktury stoi nieuregulowany stan prawny gruntu lub inne, istniejące od dawna pod ziemią media. Mamy jednak w urzędzie zgrany zespół, który wie jak mierzyć się z takimi wyzwaniami. Dzięki temu co roku możemy oddawać mieszkańcom kolejne inwestycje - dodaje burmistrz.

 

Postępy w realizacji tych zamierzeń, od przetargu do zakończenia robót lub wykonania projektu, będziemy prezentować mieszkańcom w tematycznych zestawieniach. W przypadku ewentualnych opóźnień poinformujemy o ich powodach i nowym terminie wykonania przedsięwzięcia.

 

Poniżej prezentujemy II część "Raportu z placu budowy" poświęconą budowie sieci wod-kan. Informacje o stanie zaawansowania inwestycji będą aktualizowane w miarę osiągania kolejnych etapów realizacji projektów na stronie: https://www.jozefow.pl/inwestycje-2021-3974 

 

 Lista inwestycji ze stopniem zaawansowania ich realizacji

 

 

Lista inwestycji, które mogą być dodatkowo zrealizowane dzięki oszczędnościom w budżecie

 

 stan na 28 grudnia:

  • Budowa wodociągu w ul. Słowiczej (koszt: 169 457 zł)- zakończono.
  • Budowa kanalizacji w ul. Żurawiej (koszt 230 957 zł) - zakończono.
  • Budowa sieci wod-kan w ul. Podstołecznej i Jęczmiennej oraz kanalizacji w ul. Wiązowskiej (koszt 4 680 200 zł) - zakończono budowę sieci wod-kan oraz przebudowę gazociągu w ul. Jęczmiennej – wartość 1 350 000 zł. Trwają roboty budowlane związane z budową sieci wod-kan w ul. Podstołecznej (wartość 2 063 000 zł) oraz kanalizacji w ul. Wiązowskiej (wartość 1 165 700 zł) – przewidywane zakończenie maj 2022 r.
  • Budowa wodociągu w ul. Godebskiego, Sezamkowej, Fantastycznej (koszt: 428 040 zł). Zakończono.
  • Budowa sieci wodociągowej w ul. Wiązowskiej od nr 97 do ul. Mieni (szacowany koszt: 370 000 zł) – realizacja w toku, planowane zakończenie robót – maj 2022r.
  • Boczne odcinki sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w pasach drogowych - wykonano 2 etapy o łącznej wartości 470 000, trwa realizacja etapu III oraz budowa 2 zdrojów o wartości łącznej 249 000 – termin zakończenia: luty 2022.

 

Dodatkowo, dzięki oszczędnościom w budżecie możliwe będzie wykonanie/rozpoczęcie dodatkowych projektów:

  • Budowa wodociągu w ul. Dzikiej, (zakończony w grudniu 2021, wartość 180 810 zł) Brzozowej, Owalnej, Budziszewskiej (zakończony w grudniu 2021, wartość 814 000.), Jałowcowej, Luksusowej, Miłej - (zakończony w grudniu 2021, wartość 718 900 zł )
  • Projektowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Dobrej, Rejtana i Prostej – w toku, zakończenie planowane na luty 2022 r.

Inwestycje prowadzi Referat Realizacji Projektów.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij