Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Szkolenia komputerowe (Program Operacyjny Polska Cyfrowa)

Projekt został zakończony. 

Dziękujemy 312 uczestnikom, którzy zdecydowali się na udział w szkoleniach. Wierzymy, że wiedzę zdobytą podczas warsztatów z powodzeniem będą mogli wdrażać życiu zawodowym oraz rozwijaniu pasji.

 

***

 

(Szkolenie zakończone)

Miasto Józefów przystąpiło do projektu grantowego pod nazwą „Podniesienie kompetencji cyfrowych województwa mazowieckiego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

 

Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku  25+, którzy są zainteresowani podniesieniem swoich kompetencji cyfrowych. Szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. W ramach projektu uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

 

TEMATYKA SZKOLEŃ DO WYBORU:

 • „Rodzic w Internecie”

Celem szkolenia jest pokazanie rodzicom dwóch stron Internetu, tej przyjaznej i tej stanowiącej zagrożenie. Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności bezpiecznego i świadomego poruszania się w Internecie oraz korzystania z jego zasobów. Dowiedzą się, jak reagować na ewentualne zagrożenia w sieci i jak wspierać własne dziecko. Nabędą umiejętności, w jaki sposób przeciwdziałać e-uzależnieniom oraz innym formom negatywnego wpływu Internetu. Uzyskają też informacje, gdzie się zwrócić po pomoc w razie rozpoznania u siebie, albo u osoby bliskiej  takiego rodzaju uzależnienia?  Uczestnik nauczy się również, jak korzystać z e-administracji, czyli jak załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu: obsługa platformy ePUAP, platformy e-Deklaracje, platformy ZUS; pozna sposoby: wyszukiwania informacji na stronach administracji publicznej, wyszukiwania informacji o towarach i usługach; nauczy się obsługi poczty elektronicznej; zapozna się ze światem mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, blogi, YouTube, Instagram, Pinterest, reddit, Flickr); nauczy się instalowania oprogramowania i aplikacji oraz zmiany ustawień dowolnego oprogramowania.

 

 • „Mój biznes w sieci”

Ten cykl szkoleń dedykowany jest przygotowującym się do otwarcia własnego biznesu lub tym, którzy są już przedsiębiorcami, ale chcieliby rozszerzyć swoje usługi o działalność internetową. Uczestnik szkolenia pozna metody wykorzystania zasobów Internetu, które podnoszą skuteczność działania biznesowego (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.) oraz usługi e-administracji dedykowane dla biznesu.

 

 • „Moje finanse i transakcje w sieci”

Szkolenie przeznaczone jest dla tych wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Uczestnik nabędzie umiejętności wykorzystania sieci do zarządzania kontem bankowym, dokonywania płatności, realizowania zakupów, rezerwowania podróży, czy biletów, płacenia podatków oraz korzystania z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskowania o świadczenia i występowania o dowód osobisty i inne dokumenty i zaświadczenia.

 

 • „Działam w sieciach społecznościowych”

Ten cykl przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i wykorzystać w prywatnym i społecznym życiu codziennym filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych. Kładzie się tutaj szczególny nacisk na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in. na nawiązywaniu i kontynuowaniu znajomości online, kształtowaniu wizerunku, wykorzystywaniu i dzieleniu się swą twórczością oraz korzystaniu z cudzej twórczości ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego. Jak wszystkie pozostałe cykle także i ten zawiera wskazówki korzystania z podstawowych usług e-administracji.

 • „Tworzę własną stronę internetową (blog)”

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnik pozna szczegółowo drogę, jaką należy pokonać, alby nie tylko stworzyć własne miejsce w sieci, ale także zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego. Dodatkowo zaznajomi się z mechanizmami monitorowania swojej strony i jej popularności przez wykorzystanie analityki internetowej, a także uczy jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

 

 • „Rolnik w sieci”

Szkolenie przeznaczone jest dla rolników i hodowców. Skupia się na wyszukiwaniu i wykorzystaniu przydatnych informacji, aplikacji i e-usług, które można znaleźć w sieci. Znaczna część szkolenia poświęcona jest kwestii bezpieczeństwa, czyli dokonywania płatności online i korzystania z państwowych e-usług. Uczestnicy mogą zapoznać się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi, a także nauczyć się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w PUAP i profilu zaufanego, Geoportalu, rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS, usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, ARR, ANR, ODR (docelowo KOWR) oraz GIW, GIS, PIORIN, GIJHARS (docelowo PIBŻ).

 

 • „Kultura w sieci”

Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł. Uczestnicy zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury, poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Dowiedzą się także jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

MIEJSCE ORAZ LICZBA GODZIN SZKOLENIOWYCH:

 1. Zakładamy zrealizowanie 24 szkoleń w 12-osobowych grupach.
 2. Szkolenia realizowane będą na terenie miasta Józefowa.
 3. Wszystkie szkolenia organizowane będą w trybie - 2 dni po 8 godzin szkoleniowych (1 godzina szkoleniowa to 45 minut). Terminy, będą w miarę możliwości, dostosowywane do potrzeb uczestników szkoleń.
 4. Uczestnicy będą mieli zagwarantowane przerwy kawowe i obiad.

 

Nabór uczestników do projektu rozpoczyna się w lutym br. i będzie prowadzony na bieżąco, do momentu uzyskania pełnej liczby uczestników.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobowiązane są do złożenia kompletu wymaganych dokumentów w Referacie Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta Józefowa (budynek Miejskiego Przedszkola nr 2 ul. Sosnowa 17 - I piętro). Udział w zajęciach jest bezpłatnyKażdy z uczestników projektu może wziąć udział tylko w jednym module szkoleniowym! Liczba miejsc jest ograniczona.

Po otrzymaniu zgłoszeń Koordynator projektu skontaktuje się z uczestnikami celem uzgodnienia szczegółów dotyczących terminu oraz miejsca przeprowadzania szkolenia.

Zasady rekrutacji określone są w Regulaminie.

 

Regulamin oraz wymagane dokumenty znajdują się poniżej oraz w Referacie Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu (budynek Przedszkola Miejskiego nr 2 ul. Sosnowa 17 – I piętro):

 

KONTAKT WS. ZAPISÓW NA SZKOLENIA:

tel.: (22) 779 00 23, (22) 779 00 41

e-mail: kembrowska@jozefow.pli.kania@jozefow.pl

 

 

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA:

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 Oś Priorytetowa nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa 3.1: „Działanie na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie, z uwagi na bardzo ciekawą tematykę szkoleń.

                                                  

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij