Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Środowisko

Rok 2022 jest szczególny dla Józefowa. Nasze miasto obchodzi 60. rocznicę nadania praw miejskich, a jako urodzinowy prezent otrzyma inwestycje o jednej z najwyższych wartości w ostatnim dziesięcioleciu.

 - Konstruując budżet pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie gminy na wysokim poziomie i na jej dalszy rozwój: budowę nowych dróg, wodociągów i kanalizacji, Domu Nauki i Sztuki czy zagospodarowanie józefowskiego brzegu rzeki Świder. Chcemy, aby miasto było czyste, zadbane i bezpieczne, a mieszkańcy korzystali z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej, sprawnej obsługi i atrakcyjnych form wypoczynku. Chcemy, aby patriotyzm lokalny, który mieszkańcy wyrażają płacąc podatki na rzecz Józefowa, skutkował dalszym rozwojem miasta - mówi burmistrz Marek Banaszek.

 W 2022 r. największa część budżetu inwestycyjnego zostanie przeznaczona na budowę nowych odcinków kanalizacji i wodociągu. Niewiele mniej pochłoną wydatki związane z modernizacją ulic. W tym roku powstanie również budynek komunalny, kontynuowane będą inwestycje w infrastrukturę kulturalno-rekreacyjną i oświatową: m.in. zakończy się modernizacja nowej siedziby Domu Nauki i Sztuki, powstanie miejsce wypoczynku nad Świdrem, rozpoczną się prace przy budowie hali sportowej przy SP2.

 Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji inwestycji założonych w budżecie Miasta. Poniżej - projekty z zakresu środowiska.

- Budżet jest ambitny, ale z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane, a józefowianie mogli być dumni ze swego pięknego i komfortowego miasta - podkreśla burmistrz Banaszek.

 

Pozostałe inwestycje w 2022 r.  

 

 

Lista inwestycji z etapem zaawansowania.

 

stan na 26 września

 

  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Sobieskiego – etap I 200 000 zł -w trakcie realizacji, zakończenie - listopad 2022 r.

  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Wawerskiej - etap I 500 000 - w trakcie realizacji, zakończenie - listopad 2022 r.

  • Zakup ładowarki wielofunkcyjnej dla Z O "Piękne Miasto" - 465 000 zł - zrealizowano.

  • Zakup zamiatarki chodnikowej dla Z O "Piękne Miasto" 630 000 zł - zrealizowano.

  • Miejska toaleta publiczna 170 000 zł - realizacja przesunięta na 2023 r.

  • Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, 6.570.000 zł - w toku, koniec w 2023 r. - roboty w toku – termin zakończenia 03.02.2023 tak

  • Dotacje na wymianę źródeł ciepła 450 000 zł - wymieniono 11 kotłów, 43 są w trakcie wymiany.
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij