Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Środowisko

Rok 2022 jest szczególny dla Józefowa. Nasze miasto obchodzi 60. rocznicę nadania praw miejskich, a jako urodzinowy prezent otrzyma inwestycje o jednej z najwyższych wartości w ostatnim dziesięcioleciu.

 - Konstruując budżet pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie gminy na wysokim poziomie i na jej dalszy rozwój: budowę nowych dróg, wodociągów i kanalizacji, Domu Nauki i Sztuki czy zagospodarowanie józefowskiego brzegu rzeki Świder. Chcemy, aby miasto było czyste, zadbane i bezpieczne, a mieszkańcy korzystali z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej, sprawnej obsługi i atrakcyjnych form wypoczynku. Chcemy, aby patriotyzm lokalny, który mieszkańcy wyrażają płacąc podatki na rzecz Józefowa, skutkował dalszym rozwojem miasta - mówi burmistrz Marek Banaszek.

 W 2022 r. największa część budżetu inwestycyjnego zostanie przeznaczona na budowę nowych odcinków kanalizacji i wodociągu. Niewiele mniej pochłoną wydatki związane z modernizacją ulic. W tym roku powstanie również budynek komunalny, kontynuowane będą inwestycje w infrastrukturę kulturalno-rekreacyjną i oświatową: m.in. zakończy się modernizacja nowej siedziby Domu Nauki i Sztuki, powstanie miejsce wypoczynku nad Świdrem, rozpoczną się prace przy budowie hali sportowej przy SP2.

 Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji inwestycji założonych w budżecie Miasta. Poniżej - projekty z zakresu środowiska.

- Budżet jest ambitny, ale z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane, a józefowianie mogli być dumni ze swego pięknego i komfortowego miasta - podkreśla burmistrz Banaszek.

 

Pozostałe inwestycje w 2022 r.  

 

 

Lista inwestycji z etapem zaawansowania.

 

stan na 31 grudnia:

 

  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Sobieskiego – etap I - zakończono.
  • Aranżacja zieleni w granicach pasa drogowego ul. Wawerskiej - etap I - zakończono.
  • Zakup ładowarki wielofunkcyjnej dla ZO "Piękne Miasto" - zrealizowano. 
  • Zakup zamiatarki chodnikowej dla ZO "Piękne Miasto" - zrealizowano. 
  • Miejska toaleta publiczna 170 000 zł - realizacja przesunięta na 2023 r. 
  • Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, 6.570.000 zł - w toku, termin zakończenia 03.02.2023 
  • Dotacje na wymianę źródeł ciepła - wymieniono 27 kotłów, 30 jest w trakcie wymiany.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij