Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Bezpieczeństwo pieszych

Rok 2022 jest szczególny dla Józefowa. Nasze miasto obchodzi 60. rocznicę nadania praw miejskich, a jako urodzinowy prezent otrzyma inwestycje o jednej z najwyższych wartości w ostatnim dziesięcioleciu.

 - Konstruując budżet pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie gminy na wysokim poziomie i na jej dalszy rozwój: budowę nowych dróg, wodociągów i kanalizacji, Domu Nauki i Sztuki czy zagospodarowanie józefowskiego brzegu rzeki Świder. Chcemy, aby miasto było czyste, zadbane i bezpieczne, a mieszkańcy korzystali z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej i sportowej, sprawnej obsługi i atrakcyjnych form wypoczynku. Chcemy, aby patriotyzm lokalny, który mieszkańcy wyrażają płacąc podatki na rzecz Józefowa, skutkował dalszym rozwojem miasta - mówi burmistrz Marek Banaszek.

 W 2022 r. największa część budżetu inwestycyjnego zostanie przeznaczona na budowę nowych odcinków kanalizacji i wodociągu. Niewiele mniej pochłoną wydatki związane z modernizacją ulic. W tym roku powstanie również budynek komunalny, kontynuowane będą inwestycje w infrastrukturę kulturalno-rekreacyjną i oświatową: m.in. zakończy się modernizacja nowej siedziby Domu Nauki i Sztuki, powstanie miejsce wypoczynku nad Świdrem, rozpoczną się prace przy budowie hali sportowej przy SP2.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji inwestycji założonych w budżecie Miasta. Poniżej - projekty z zakresu bezpieczeństwa pieszych.

  • Budżet jest ambitny, ale z moim zespołem dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane, a józefowianie mogli być dumni ze swego pięknego i komfortowego miasta - podkreśla burmistrz Banaszek.

 

Pozostałe inwestycje w 2022 r.

 

Lista inwestycji z etapami zaawansowania realizacji.

 

 

stan na 31 grudnia:

  • Wyniesione skrzyżowanie ulic: Skłodowskiej, Laskowej, 15 Sierpnia - zakończono.
  • Wyniesione skrzyżowanie ul. Dobra / Asnyka - zakończono.
  • Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w 4 przejściach dla pieszych w Józefowie na skrzyżowaniu ul. Wawerskiej z ul. Małą na drogach nr 271481W oraz 270288W - zakończono. 
  • Wyniesione skrzyżowanie 11 Listopada - Kwiatowa - zakończono.
  • ul. Wawerska - budowa chodnika po stronie zachodniej - Etap II (dz. 63-90 do Puszkina) - zakończono.
  • Budowa chodnika w ul. Zagajnikowej, 145 000 zł - zakończono.
  • Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego, 50 000 zł - realizacja w toku.
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij