Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Bilet Metropolitalny

m_bilet Zgodnie z zapowiedziami, od 1 września 2018 r. mieszkańcy Józefowa mogą płacić mniej za bilety długookresowe ZTM. Umożliwia to spersonalizowany bilet metropolitalny, który można wyrobić w Urzędzie Miasta. 
 
Bilet Metropolitalny przypomina kartę miejską ZTM. Można na nim kodować bilety miesięczne i kwartalne warszawskiej komunikacji miejskiej ze specjalną zniżką, przysługującą osobom, które rozliczają swoje podatki na rzecz miasta Józefowa. - Program dopłat do komunikacji jest tak pomyślany, aby służył tym, którzy zasilają miejski budżet - tłumaczy zastępca burmistrza Józefowa Marek Banaszek. – To lepsze rozwiązanie niż włączenie Józefowa do I strefy biletowej, co wiązałoby się z zatłoczonymi parkingami przy stacjach i oznaczałoby, że dopłacamy do wszystkich, którzy przejeżdżają przez nasze miasto. Dzięki karcie, pieniądze naszych podatników zostaną wydane na ich potrzeby - uważa wiceburmistrz. 
 
To dlatego przy wyrabianiu spersonalizowanego biletu metropolitarnego potrzebny będzie nie tylko dowód osobisty czy legitymacja szkolna/studencka, ale także kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za zeszły rok z pieczęcią US. Osoba składająca PIT elektronicznie powinna okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego za rok poprzedni wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru zeznania podatkowego (UPO). 
 
W przypadku osób, które nie uzyskały dochodów, konieczne będzie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające fakt niezłożenia zeznania podatkowego ze względu na brak dochodu, z informacją o zarejestrowaniu w Urzędzie Skarbowym w Otwocku ze wskazaniem Józefowa jako miejsca zamieszkania i rozliczania podatku w latach ubiegłych. Nowi mieszkańcy, którzy do tej pory nie rozliczali podatku dochodowego ze wskazaniem gminy Józefów, powinni złożyć w Urzędzie Skarbowym w Otwocku zgłoszenie aktualizacyjne ZAP3 ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie Józefowa, a formularz wraz z potwierdzeniem złożenia okazać w naszym urzędzie przy wnioskowaniu o kartę.
 
Bilet Metropolitalny wyrobiony w Urzędzie Miasta będzie ważny do 24 czerwca 2024 r. Kodowanie na nim biletów długookresowych ZTM ze zniżką możliwe będzie w 21 Punktach Obsługi Pasażera w Warszawie oraz biletomatach. Zakodowane bilety będą równoważne z innymi długookresowymi biletami ZTM, co oznacza, że będą uprawniały do przejazdów autobusami, tramwajami i metrem, SKM oraz koleją podmiejską (KM, WKD).
 
Kiedy i gdzie?
 
Od 1 października punkt będzie działał w Biurze Obsługi Klienta (parter Urzędu Miasta) w godzinach pracy Urzędu Miasta.
 
 
Co trzeba zabrać ze sobą?
 
  • Dowód osobisty lub legitymację szkolną / studencką,
  • Zdjęcie 35x45 mm (istnieje możliwość wykonania zdjęcia na miejscu w urzędzie).
  • Potwierdzenie rozliczania podatku w US w Otwocku na rzecz Józefowa: 

- kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za zeszły rok z pieczęcią US,
- lub kopia pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za zeszły rok z potwierdzeniem wysłania go do US Otwock,
- lub pierwsza strona zeznania podatkowego za rok poprzedni wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru zeznania podatkowego UPO (zeznanie i UPO powinny mieć ten sam numer),
- lub zaświadczenia z Urzędu Skarbowego potwierdzającego fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu/poniesionej straty ze wskazaniem Miasta Józefowa jako miejsca zamieszkania;
- a w przypadku nowych mieszkańców Miasta Józefowa - okazanie potwierdzenia złożenia w Urzędzie Skarbowym w Otwocku zgłoszenia aktualizacyjnego (ZAP3) w zakresie zmiany adresu zamieszkania.

 

 

By uzyskać bilet należy złożyć również wniosek, który można pobrać ze strony www.jozefow.pl lub na miejscu w UM.

 
Ile to kosztuje?
 
Tańsze bilety dla mieszkańców Józefowa są możliwe dzięki dopłatom z budżetu miasta.
Samo wyrobienie Biletu Metropolitalnego jest bezpłatne, a cena biletów długookresowych kształtują sie nastepująco: 
 
 
Bilety oferty Warszawa+ 
ważne w strefie 1 i 2
    Koszt pasażera (zł) Dopłata Miasta Józefowa
imienny 30 dniowy normalny 120 60
imienny  30 dniowy ulgowy 60 30
imienny 90 dniowy normalny 330 130
imienny 90 dniowy ulgowy 165 65
Bilety oferty Warszawa+
ważne w strefie 2
    Koszt pasażera (zł) Dopłata Miasta Józefowa
imienny 30 dniowy normalny 72 40
imienny 30 dniowy ulgowy 36 20
imienny 90 dniowy normalny 212 70
imienny 90 dniowy ulgowy 106 35
 
Więcej informacji: 22 779 00 00.
 
(UM Józefów)
 
Pliki do pobrania:

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij