Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Umowa na projekt biblioteki i przedszkola podpisana

08 czerwca 2021

Burmistrz Marek Banaszek podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej "Willi Kultura", czyli biblioteki i przedszkola, które mają powstać przy ul. Asnyka. To kolejny, po konkursie architektonicznym, etap tej inwestycji.

 

  

Przy zbiegu ulic Asnyka i 11 Listopada, na działce o powierzchni 1,75 ha planowana jest budowa przedszkola i biblioteki miejskiej wraz z zagospodarowaniem otaczających ich terenów. Nowa biblioteka to tak naprawdę miejsce nauki, kultury, spotkań sąsiedzkich i integracji pokoleniowej. Ma być wyposażona nie tylko w wypożyczalnię i kilka czytelni, ale również salę prób dla zespołów muzycznych, przestrzeń wystawową, astro - bazę i kawiarenkę.

 

Pod koniec ubiegłego roku miasto ogłosiło konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu, a w lutym wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła firma Regio sp. z o.o. z Warszawy. Kolejnym etapem przedsięwzięcia jest przygotowanie projektów budowalnych, technicznych i wykonawczych wraz z przedmiarami i kosztorysami, co umożliwia umowa podpisana właśnie przez burmistrza Marka Banaszka oraz Piotra Czyżewskiego i Roberta Króla z pracowni Regio. - To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Józefowie. Niebawem stanie się wizytówką i obiektem wyróżniającym nasze miasto - powiedział burmistrz Banaszek.

 

Koszt realizacji kompleksowego projektu budowy to ok. 1,35 mln zł. Wykonawca ma na to czas do stycznia 2023 roku. Kolejnym etapem inwestycji będzie ogłoszenie przetargu na roboty budowlane.

 

Koncepcja konkursowa Willi Kultury, czyli obiektu przedszkola i biblioteki przy ul. Asnyka 

 

(Miasto Józefów) 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij