Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Raport z placu budowy 2021: Kultura, oświata, rekreacja

08 kwietnia 2021

W 2021 r. na inwestycje w Józefowie przeznaczono blisko 24 mln zł. Ogłaszane są już pierwsze przetargi i ruszają powoli prace budowlane. Stopień ich realizacji można śledzić w "Raportach z placu budowy". Poniżej - projekty z zakresu kultury, oświaty i rekreacji.

 

- Już niedługo infrastruktura kulturalno-rekreacyjna w Józefowie powiększy się o kilka nowych obiektów. W tym roku rozpoczniemy prace budowlane i projektowe aż nad czterema znaczącymi inwestycjami z tego zakresu - mówi burmistrz Marek Banaszek. - Ruszyła już przebudowa świdermajera przy ul. Wyszyńskiego 2. Za niespełna dwa lata mieszkańcy będą mogli spotykać się tu na warsztatach, wystawach i zajęciach organizowanych przez Dom Nauki i Sztuki. Zmieni się nie tylko sam budynek, ale i jego otoczenie. Chcemy, aby  centrum Józefowa było spójne z charakterem naszego miasta i zagospodarowane w sposób, na jaki Józefów zasługuje - podkreśla burmistrz.

- Przymierzamy się także do modernizacji dawnej stacji kolejki wąskotorowej przy ul. Wawerskiej. W tym roku zlecimy projekt na adaptację budynku na cele publiczne. Planujemy, aby powstało tu centrum aktywności dla młodzieży i społeczności lokalnej, prawdziwa "Stacja Integracja".

Przybliżymy również Świder mieszkańcom - pod takim hasłem będziemy rewitalizować józefowski brzeg naszej rzeki.  Planujemy m.in. edukacyjny park wodny, pumptrack, miejsce na grilla, hamaki, ławki i ścieżkę spacerową.
 W tym roku powstanie projekt, a myślę, że w już przyszłym mieszkańcy będą mogli korzystać z tych nowych atrakcji.

Największe przedsięwzięcie - budowa przedszkola i biblioteki przy ul. Asnyka - wejdzie w tym roku w kolejny etap: po wyłonieniu zwycięzcy w konkursie na koncepcję tego obiektu negocjujemy z nim wykonanie kompleksowego projektu budowy. Będzie to prawdziwe centrum nauki, edukacji i kultury, wypoczynku i spotkań towarzyskich. Jego budowa zajmie nieco więcej czasu niż inne inwestycje miejskie, ale na taki efekt warto będzie czekać - mówi burmistrz Banaszek.

Aktualizowane na bieżąco raporty dostępne są na stronie: https://www.jozefow.pl/inwestycje-2021-3974 
Lista i stopień zaawansowania inwestycji z zakresu kultury, oświaty i rekreacji.  • Przebudowa i renowacja świdermajera przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 2 na potrzeby nowej siedziby Domu Nauki i Sztuki (całkowity koszt inwestycji: 8,1 mln zł w tym dofinansowanie unijne: 3,4 mln zł) - roboty budowlane w trakcie. Planowane zakończenie inwestycji - do 31 października 2022 r.
  • Projekt rozbudowy i adaptacji budynku przy ul. Wawerskiej (dawna stacja kolejki wąskotorowej) na budynek użyteczności publicznej "Stacja Integracja"(koszt projektu: 50 000 zł).
  • Projekt budowy przedszkola i biblioteki przy ul. Asnyka (w tym roku projekt, szacunkowy koszt: 1,4 mln zł, budowa w kolejnych latach) - w trakcie negocjacji.
  • Projekt zagospodarowania brzegów Świdra "Przywróć Świder mieszkańcom" (koszt projektu: 59 665 zł). Budowa planowana na przyszły rok).
  • Budowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Granicznej (koszt: 824 778 zł) - w trakcie robót.
  • Wyposażenie placu zabaw przy SP3 (koszt: 70 000 zł).
  • Budowa łącznika między SP 2 (budynek przy ul. Sienkiewicza) i halą sportową oraz placu do ćwiczeń (koszt: 450 000 zł) - trwa aktualizacja projektu i realizacja dokumentacji technicznej.
  • Zagospodarowanie rejonu ul. Ślusarskiego/ róg Leśnej - parking przy SP3 (całkowity koszt 374 608 zł) - trwa dokańczanie prac rozpoczętych w ub.r.
  • Przebudowa placu zabaw w Miejskim Przedszkolu nr 2 przy ul. Sosnowej (koszt 250 000 zł). Realizacja możliwa po uzyskaniu środków ze sprzedaży działek miejskich.


Inwestycje prowadzi Referat Realizacji Projektów oraz Referat Gospodarki Komunalnej (place zabaw).

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij