Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Projekty

Projekty "nie na marne"

 

Łyżeczka / słomka / kubek nie na marne

Właściciele kawiarni i lokali gastronomicznych promują sprzedaż napojów na wynos bez słomek. Zamiast jednorazowych łyżeczek i patyczków do mieszania kawiarnie mogą oferować klasyczne łyżeczki, do użycia na miejscu, a kawę na wynos nalewać także do własnych kubków klienta.

 

To mi się przyda – biznes nie na marne

Firmy działające w Józefowie identyfikują rodzaj najczęściej wytwarzanych przez siebie odpadów, które mogą zostać ponownie wykorzystane np. przez szkoły, przedszkola, centra aktywności dziecięcej, Dom Nauki i Sztuki itp. Może być to papier, który przyda się dzieciom ze świetlicy, banery, które mogą zostać wykorzystane ponownie, inne odpady produkcyjne, które przydadzą się młodszym i starszym artystom z DNiS.

 

Odam - przyjmę Nie na marne

Na Facebooku powstała grupa, dzięki której mieszkańcy mogą przekazywać sobie nieodpłatnie niepotrzebne przedmioty, ubrania, meble itp. https://www.facebook.com/groups/nienamarne/

 

Torba nie na marne

Sklepy ustawiają pudła i pojemniki, do których mieszkańcy mogą wkładać niepotrzebne reklamówki i torebki. Mogą z nich skorzystać klienci, którzy zapomnieli wielorazowej torby, a nie chcą kupować reklamówek. Ci, którzy maja ich za dużo w domu mogą przynieść je z powrotem (czyste!) do sklepu.

 

Eko warsztaty

Warsztaty nt. produkcji ekologicznych środków czystości (tym samym nie wymagających jednorazowych opakowań). Warsztaty wytwarzania różnych przedmiotów metoda recyclingu. Warsztaty naprawiania zużytych/zepsutych sprzętów domowych. Zgłoś projekt bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców. Urząd Miasta udostępni Ci salę i zajmie się promocją wydarzenia.

 

Kranówka

Promocja picia „kranówki” zamiast wody kupowanej w jednorazowych opakowaniach. Dążenie do wyeliminowania takich opakowań z jednostek Urzędu Miasta.

 

 

infografika50

 

 

piekne_miasto Projekty Zakładu Obsługi "Piękne Miasto" :

 

Regał zamiast makulatury

W PSZOK został udostępniony regał, na który mogą trafić niepotrzebne książki. Chcesz się pozbyć literatury - odłóż ją na półkę do PSZOK. Nie masz co czytać - weź coś z regału.

 

Napraw rower

W PSZOK powstał również regał na części rowerowe. Masz sprawne, a niepotrzebne elementy roweru? A może masz zbędny rower, który przyda się jeszcze innym mieszkańcom? Przywieź go do PSZOK.
 
 
Chwytaki do sprzątania
 
Są w Józefowie aktywni mieszkańcy, którzy weekendowy wypoczynek łączą ze sprzątaniem lasów, brzegów Świdra i innych zaśmieconych miejsc. Jeśli jesteś jednym z nich zgłoś się do Pięknego Miasta po chwytaki do sprzątania, worki i inne pomoce. A na koniec daj znać gdzie znajdują się pozbierane smieci - Piękne Miasto zabierze worki.
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij