Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Czerwiec w MOK

21 maja 2024

Sorry Boys, Tęgie Chłopy i food trucki. A także wernisaż, spacer ornitologiczny, koncert dla dzieci Alicji Janosz i Kino pod Gwiazdami. Czerwcowa oferta MOK jak zawsze ciekawa i różnorodna.

 

Repertuar może ulec zmianie. Prosimy o weryfikację na stronie https://mokjozefow.pl/ .

 

Terminarz czerwiec 2024

 1 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „Z TEATREM DOOKOŁA RODZINY”/WARSZTATY FAMILIJNE 3+
Zabierz mamę, tatę i rodzeństwo na teatralną przygodę. Razem odegracie rodzinę królewską, załogę statku pirackiego albo wyruszycie w kosmos. Tego dnia wszystko będzie możliwe! Czeka Was dużo dobrej, wspólnej zabawy. Prowadzenie: Przemysław Kaczyński – aktor, reżyser teatralny, scenarzysta.

Udział bezpłatny. Zapisy do 28 maja: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

2 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 ALICJA JANOSZ DZIECIOM/KONCERT

Artystka swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała m.in. w MOK-u – pod koniec lat 90-tych była laureatką Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką organizowanych przez nasz Ośrodek. Mając 15 lat wygrała „Szansę na Sukces”, a w wieku 17 lat „Idola”. Najnowsza płyta Alicji to wpadające w ucho melodie i zgrabne teksty, które trafią również w gusta dorosłych. Znajdziemy na nim utwory lekkie i zabawne, ale także takie, które w zgodzie z nurtem Rodzicielstwa Bliskości, będą wspierać dzieci w doświadczaniu różnych emocji.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II lub sala widowiskowa MOK (w przypadku złej pogody).

 

3 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „WSZYSTKO CO MAM”/PAWEŁ BOŻYDAR GALAS/WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA

Paweł studiuje w pracowni Moniki Grajdy-Widulińskiej w PMDK w Otwocku. Brał udział w wystawach i plenerach w Polsce i za granicą. Podróżował na 4 kontynentach świata: po Europie, Azji, Afryce i Ameryce. Jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Otwockiej. Od 2010 r. uczestniczy w Festiwalu Otwarte Ogrody. Od urodzenia mieszka i tworzy w Józefowie. To będzie pierwsza autorska, przekrojowa wystawa Pawła w naszym MOK-u.

Wstęp wolny.

Miejsce: Galerie WEJŚCIE i RAMA MOK.

 

5 CZERWCA (ŚRODA)

GODZ. 18:00 WIECZÓR EUROPEJSKI

W ramach spotkania józefowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na program przygotowany przez Fundację My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego.

W programie: słowo wstępne o patronie Fundacji wygłosi Witold Moszyński; spektakl pt. „Romantyczny Testament Jastrzębowskiego – marzenie o bezpiecznej Europie”, czyli artystyczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy 1831 r.” przez aktorów: Stanisława Biczysko, Monikę Goździk, Olgierda Łukaszewicza; wystąpienie eksperta europejskiego dr hab. Marka Greli pt. „Bezpieczna Polska w zintegrowanej Europie”.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

15-16 CZERWCA (SOBOTA-NIEDZIELA)

„LATO BLISKO”/WYDARZENIE PLENEROWE

„Lato blisko” to zapowiedź wakacji i letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez nasz Ośrodek. Mieszkańców Józefowa czekają dwa dni wypełnione muzyką, relaksem, rękodziełem i dobrą kuchnią, a przygotowany program wpisuje się w unikalny charakter miasta, jego niespieszny rytm i bliskość natury.

 

PROGRAM:

sobota/niedziela 15-16.06.2024

strefa food trucków

sobota godz. 15:00-22:00

niedziela godz. 11:00-22:00

 

plener malarski „Willa Frankówka. Od Nowa. Malarstwo” godz. 15:00-19:00
Plener malarski skierowany jest do pełnoletnich artystów profesjonalnych, artystów amatorów oraz młodzieży od 16 roku życia. Jego podsumowaniem będzie wystawa prezentowana od czerwca do września 2024 r. w salonie Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki. Zgłoszenia na plener przyjmujemy do 10 czerwca do godz. 16:00 w placówkach MOK-u lub mailowo na adres: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

sobota 15.06.2024

animacje na skwerze godz. 15:00-19:00

Zapraszamy na warsztaty przygotowane przez instruktorów MOK-u oraz zaprzyjaźnione stowarzyszenia, a także na stoiska józefowskich rękodzielników. Ponadto w programie animacje rodzinne: szczudłowanie z bańkami, balonikami i wielką skakanką, gigantyczna kolorowanka, malowanie buziek, kącik malucha, tunele animacyjne, chusta klanzy, proca XXL.

 

mała SCENA PLENEROWA od godz. 15:00

godz. 15:00 Kopalnia Marzeń/zabawa z animatorami

godz. 16:00 Zespół Kukaj Kukawko/Letni Las – koncert rodzinny
W piosenkach i zabawach znajdziesz mnóstwo leśnego bogactwa. Poznamy piętra lasu, zaśpiewamy co można robić w lesie, wyskaczemy się w zabawie z liczeniem, a na koniec ukoi nas leśna kołysanka. Wszystko z towarzyszeniem akustycznych instrumentów. Wspólna zabawa dla całej rodziny.

godz. 17:30 pokaz tańców orientalnych w wykonaniu sekcji tanecznej działającej w MOK Józefów

godz. 18:00 sety DJ-skie ze sceny

godz. 21:00 KINO POD GWIAZDAMI: „Wonka”

reż. Paul King (USA, Kanada, Wielka Brytania, 2023) 117 min

Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Miejsce: skwer im. Jana Pawła II.

niedziela 16.06.2024

godz. 10:00 Rodzinna rowerowa gra terenowa „Harcerskim Szlakiem”, której motywem przewodnim będą techniki harcerskie. Organizatorzy: Miasto Józefów, ICSiR oraz Szczep ZHP Józefów im. Por. Roberta George`a Hamiltona.

Start i rejestracja: skwer im. św. Jana Pawła II.

 

duża SCENA PLENEROWA

godz. 18:00 SORRY BOYS/KONCERT

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

Program koncertu będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

 

godz. 19:30 TĘGIE CHŁOPY/KONCERT I POTAŃCÓWKA

Nazwa zespołu jest muzyczną deklaracją: Chłopy grają przede wszystkim kieleckie „chłopy” – trójmiarowe, śpiewne melodie typowe dla wschodniej Kielecczyzny, zwane także „światówkami” lub „śpiwami”. Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez słynną kapelę braci Witkowskich. W podnoszeniu sufitu wydatnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej – trąbki, klarnetu i tuby.
Kapelę tworzą muzycy zaangażowani w organizację Kieleckiego Taboru Domu Tańca w Sędku koło Łagowa (2013-2016). Większość z nich współtworzy wiele cenionych projektów muzycznych i działań animacyjnych w świecie polskiej muzyki tradycyjnej.

Skład kapeli: Maniucha Bikont – tuba, śpiew; Maciej Filipczuk – skrzypce; Ewa Grochowska – skrzypce, śpiew; Mateusz Kowalski – akordeon, baraban, skrzypce i śpiew.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

 

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Partnerzy: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, OSP Józefów, Stowarzyszenie Espar 50+ ProKobieta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie

Patroni medialni: Radio 357, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”.

 

17 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „WESELE”/TEATR YORICK/SPEKTAKL

Młodzież z Teatru Yorick bierze na warsztat arcydzieło Stanisława Wyspiańskiego, proponując widzom wspólną podróż do na wpół realnej, na wpół mistycznej bronowickiej chaty.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

22 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 21:00 KINO POD GWIAZDAMI: „Priscilla”

reż. Sofia Coppola (USA, 2023) 110 min

Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Miejsce: skwer im. Jana Pawła II.

23 CZERWCA (NIEDZIELA)
GODZ. 03:45 „BLADY ŚWIT NAD WISŁĄ”
/SPACER ORNITOLOGICZNY
Wszystkie „ranne ptaszki” zapraszamy na spacer brzegami Wisły. Uwaga! Obserwacje będą odbywać się w miejscowości Przydworzyce (samodzielny dojazd samochodem, około 1 godziny).
Prowadzenie: Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Udział bezpłatny. Zapisy: email: wycieczki.cordero@gmail.com

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie.

 

29 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 21:00 KINO POD GWIAZDAMI: „Dream Scenario”

reż. Kristoffer Borgli (USA) 102 min
Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Miejsce: skwer im. Jana Pawła II.

30 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 NICPONIE/LETNIE KONCERTY OGRODOWE

Zespół Nicponie powstał w 2020 r. W trakcie pandemii ruszył z potrzeby serca (i portfela) na stołeczne ulice grać melodie powszechnie znane i lubiane. Efektem entuzjastycznego przyjęcia ich występków na bazarach i w parkach było zaproszenie na bezlik imprez prywatnych, a potem na szereg festiwali. W repertuarze zespołu znajdują się dawne szlagiery, przeboje lat późniejszych i hity współczesne. To co je łączy, to mało tradycyjne brzmienie tradycyjnej kapeli warszawskiej. Nicponie grają w składzie: Grzegorz Domański – bandżola, śpiew; Patryk Walczak – akordeon, śpiew; Mateusz Kowalski – tarka, śpiew; Łukasz Owczynnikow – kontrabas, śpiew.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

 1 LIPCA-30 SIERPNIA

„WAKACYJNA HECA”/program dla dzieci i młodzieży 6+/10+/12+
Zachęcamy dzieci i młodzież do spędzenia czasu twórczo i z pasją, w duchu letniego odpoczynku i relaksu. Przez dwa miesiące nie zabraknie rozmaitych propozycji dla każdego kto zostaje w mieście na wakacje. W ramach zajęć proponujemy bezpłatne warsztaty – plastyczno-kreatywne, naukę szydełkowania, warsztaty teatralne, taneczne, a także: szachy i seanse kinowe. W programie pojawią się również cztery spektakle teatralne, na które zapraszamy dzieci razem z opiekunami.

Zapisy od 17 czerwca przyjmujemy mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.
*/zapisy obowiązują: os. indywidualne na warsztaty/gr. zorganizowane do kina i na spektakl/

Bilety na spektakle: 10 zł dziecko/15 zł opiekun, do kupienia w kasie MOK lub online https://biletyna.pl/Jozefow/Miejski-Osrodek-Kultury.

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2024 rok.

 

 

Afisz z repertuarem MOK na czerwiec

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij