Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Życiowy sukces Mariusza Olczaka na Mistrzostwach Polski

04 listopada 2014

Zawodnik „Integracyjnego Klubu Rozwoju Tenisa Stołowego w Józefowie”, przywiózł aż trzy medale z Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych, które odbyły się w dniach 24-26 października w Pleszewie.

Mariusz wywalczył brązowe medale za grę indywidualną i deblową oraz złoty medal w mikście.

Podczas turnieju, Olczak rywalizował z najlepszymi zawodnikami w Polsce.

W półfinale gry indywidualnej, uległ olimpijczykowi Marcinowi Skrzyneckiemu po bardzo wyrównanej walce. Mariusz wygrał dwa pierwsze sety, jednak ostatecznie przegrał mecz 2:3.

Emocjonujący był debel w parze z Pawłem Konstantynem.

Jednak najtrudniejszy mecz w turnieju, Mariusz rozegrał w półfinale gry w mikstach z przeciwnikami z Tarnobrzega. Para M. Olczak-M. Jankowska przegrywała w setach 1:2 i w kolejnym secie 2:6, by ostatecznie wygrać mecz. Po zaciętej walce wygrali 3:0 !

Znakomity występ Mariusza Olczaka na Indywidualnych Mistrzostwach Polski, to również zasługa pracy trenera Pawła Chułerańskiego, który jest mocno zaangażowany w rozwój tego młodego sportowca.

Warto przypomnieć, iż Miasto Józefów współfinansuje zadanie publiczne „Rozwój tenisa stołowego w Józefowie” realizowane przez klub „IKRTS w Józefowie”.

Na zdjęciu Mariusz Olczak z Małgorzatą Jankowską, partnerką w tej zwycięskiej grze.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.