Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Odeszła Wanda Zagawa

17 kwietnia 2024

16 kwietnia odeszła od nas Wanda Zagawa, wieloletnia redaktor naczelna pisma samorządowego Józefów nad Świdrem, mieszkanka naszego miasta zaangażowana w życie jego społeczności, lokalna patriotka.

 

Wanda Zagawa piastowała stanowisko redaktor naczelnej pisma "Józef nad Świdrem" od 2008 r. Przez 16 lat relacjonowała najważniejsze wydarzenia związane z miastem. Uczestniczyła w niemal wszystkich sesjach Rady Miasta i w wielu posiedzeniach komisji RM - ostatni raz 7 marca 2024 r. Była bardzo obowiązkowa, dokładna i oddana swojej pracy. Pismo "Józefów nad Świdrem" było Jej pasją.

Za wybitne osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i zasługi w działalności społecznej odznaczona Złotym Krzyżem Odrodzenia Polski przez prezydenta RP, a za działalność na rzecz Józefowa i mieszkańców odznaczona medalem Portula in Mundum.

Była również miłośniczką zwierząt i przyrody. To z Jej inicjatywy w Józefowie odbywa się kiermasz ogrodniczy „Ukwiecamy nasze miasto”.

- Będzie mi bardzo brakować Pani Wandy. Swoją pracę traktowała jako misję, dokładała wszelkich starań aby każdy numer pisma był na najwyższym poziomie i żadne ważne wydarzenie nie umykało Jej uwadze. Była uparta, a przez to bardzo skuteczna. Dzięki Niej "Józefów nad Świdrem" ma dzisiaj grono stałych czytelników, którzy czekają na każdy kolejny numer pisma i traktują je jako jedno z głównych źródeł informacji o mieście" - napisał burmistrz Marek Banaszek. 


Wanda Zagawa zmarła 16 kwietnia 2024 r. w wieku 78 lat. 

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona 23 kwietnia o godz. 13.00 w starej kaplicy cmentarnej Opole - Półwieś, po której nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

Burmistrz Miasta Józefowa wraz z pracownikami Urzędu Miasta składają kondolencje rodzinie i bliskim Wandy Zagawy. 

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij