Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zebra dziękuje za światło!

15 października 2021

Mamy to! Projekt Józefowa "Dobrze się widzieć" oraz ogólnowojewódzki "Zwolnij i jedź bezpieczniej" wygrały głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Dzięki Wam, w przyszłym roku na drogach wojewódzkich pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości, a na przejściach dla pieszych - mocne, nowoczesne oświetlenie. Dziękujemy!

 

 

Projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM) mógł zgłaszać każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wśród dopuszczonych do głosowania znalazły się dwa dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach w Józefowie: 

  • Projekt podregionalny "Dobrze się widzieć" zgłoszony przez mieszkańca Józefowa Marka Banaszka (zamontowanie dodatkowego oświetlenia na 13 przejściach przez ul. Nadwiślańską, Wiązowską, Wawerską i Wyszyńskiego), koszt: 550 000 zł;
  • Projekt ogólnowojewódzki "Zwolnij i jedź bezpiecznie" zgłoszony przez mieszkańca Brwinowa  Arkadiusza Kosińskiego, na co dzień burmistrza tego miasta (ustawienie w 31 miejscowościach 56 radarowych wyświetlaczy prędkości. W Józefowie wyświetlacze zostaną zainstalowane na drogach 721 i 801), koszt: 971 208 zł.

     

Ponieważ głosować można było na jeden projekt z puli podregionalnej i jeden z puli ogólnowojewódzkiej mieszkańcy mogli wybierać obie inicjatywy dotyczące Józefowa.

Czasu na głosowanie nie było wiele - zaledwie trzy tygodnie. Jednak dzięki ogromnej mobilizacji naszych mieszkańców oba projekty wygrały w swoich kategoriach. Projekt "Dobrze Cię widzieć zdobył 1031 głosów i 1 miejsce w puli podregionalnej w regionie warszawskim wschodnim, a projekt "Zwolnij i jedź bezpiecznie" - 2594 głosy zajmując 1. miejsce w puli ogólnowojewódzkiej.

Oznacza to, że oba projekty zostaną zrealizowane już w przyszłym roku!!!

 

- Nasi mieszkańcy są niesamowici. Po raz kolejny pokazaliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Razem możemy wszystko! Bardzo dziękuję za głosy oddane na nasze projekty. Z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w naszym mieście - powiedział wnioskodawca projektu "Dobrze się widzieć" i burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek.


(Miasto Józefów) 

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij