Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi ze złotem i brązem

23 września 2014

Na rozegranym w Ostrołęce 20 września Grand Prix Polski Seniorów Karate Kyokushin Agnieszka Winek wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii ciężkiej. Brąz zdobył natomiast Wiktor Bidas (kat. do 70 kg).

W zawodach wzięła udział ścisła czołówka zawodników. Dwa medale dwuosobowej ekipy KSW Bushi są więc nie lada osiągnięciem.

Na szczególna uwagę zasługuje start Agnieszki Winek. Zawodniczka w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Open, które odbędą się w Sosnowcu 30 listopada 2014, wystąpiła w kategorii powyżej 65 kg, a nie  jak zwykle do 55 kg.

Pierwsza walkę, z Karoliną Sidor zakończyła już po kilku sekundach błyskotliwym nokautem za pomocą kopnięcia okrężnego w głowę. W finale zmierzyła się z Iwoną Lewandowską z klubu Bushi Team, która jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce w kategorii ciężkiej.

Na zawodach do startów powrócił po blisko rocznej przerwie, dwukrotny Mistrz Polski Młodzieżowców Wiktor Bidas. Mimo, ze przegrał pierwszą walkę - dzielnie stanął do walki o trzecie miejsce, którą wygrał w dogrywce przez nokaut.

W roli trenera i sędziego turnieju wystąpił sensei Paweł Juszczyk.

Jesienny sezon startowy będzie dla zawodników KSW Bushi bardzo bogaty w wydarzenia. Już za tydzień reprezentacja klubu wystąpi na międzynarodowym turnieju w Leżajsku, a za dwa tygodnie w Hamburgu.