Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zakup 26 oczyszczaczy powietrza (Województwo Mazowieckie)

26 nowych oczyszczaczy powietrza w Józefowie

 

Miasto Józefów w ramach realizacji projektu „Zastopujmy smog w naszym otoczeniu – zakup oczyszczaczy powietrza” zyskało 26 oczyszczaczy dla instytucji użyteczności publicznej. Na realizację projektu Miasto uzyskało 50% dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Powietrze MAZOWSZE 2019”.

Oczyszczacze trafiły do instytucji, które skupiają w swoich murach najbardziej narażone na działania smogu osoby, a więc dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Oczyszczacze zostały przekazane m. in. do wszystkich oddziałów przedszkolnych w trzech szkołach podstawowych z terenu miasta,  do MOK i Dom Nauki i Sztuki, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie oraz jej filii w Michalinie, a także z przeznaczeniem do budynku o funkcji integracyjnej i rehabilitacyjnej mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego 11.

Oczyszczacze są dostosowany do pomieszczeń o powierzchni do 80 m2, posiadają trójstopniową filtrację powietrza, w tym filtr HEPA H13 wyłapujący ponad 99% pyłów PM 2,5. Oczyszczacze posiadają elektroniczny wskaźnik jakości powietrza, cechują się wydajnością czyszczenia 600 m3/h oraz mają atest higieniczny dopuszczający do pracy urządzenia w obiektach użyteczności publicznej, także wychowawczo-oświatowych.

 

Zakup oczyszczaczy powietrza to już kolejny krok Miasta Józefowa wpisujący się w akcję SMOG STOP. 

 

Dostawcą oczyszczaczy była firma P.W. Multimax z Zamościa.

Wartość projektu : 46 800,00 zł,

w tym dofinansowanie: 23 400,00 zł

Zakończenie realizacji inwestycji: 25.11.2019 r.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij