Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Zagłosuj na Miasteczko Ruchu Drogowego

10 lipca 2018

Miasteczko Ruchu Drogowego znalazło się w finale prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku 2017". Konkursowi towarzyszy plebiscyt, w którym każdy może oddać swój głos na józefowską inwestycję. 
 
Konkurs odbywa się cyklicznie od ponad 20 lat i jest jednym z najważniejszych w branży inwestorskiej. Jego ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Liczba inwestycji zgłaszanych do jednej edycji konkursu przekracza 1000 obiektów. W 2014 roku, w kategorii Tereny Zieleni, pierwsze miejsce zajął Skwer im. Św. Jana Pawła II.
 
W tym roku Józefów zgłosił do konkursu Miasteczko Ruchu Drogowego - inwestycję, która powstała kosztem ponad 600 tys. pln przy ul. Wawerskiej. Miasteczko zostało otwarte rok temu i w ciągu tego czasu służyło najmłodszym mieszkańcom Józefowa do nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Obiekt przeszedł do drugiego etapu konkursu. Zwycięzcę wybierze Komisja Konkursowa. 
 
Równolegle do obrad jury trwa internetowy Plebiscyt, w którym każdy może oddać swój głos na Modernizacjęe Roku. Miasteczko Ruchu Drogowego startuje w kategorii „Użyteczność publiczna”. Ranking  tworzony jest według sumy oddanych głosów na podstronie obiektu (1 adres IP może oddać może maksymalnie 1 głos na 1 obiekt w danej kategorii raz na 24 godziny). W celu oddania swojego głosu na obiekt, należy wejść na jego podstronę, a następnie kliknąć przycisk "Zagłosuj". Ilość głosów w rankingach aktualizuje się natychmiast. Zagłosuj na Miasteczko Ruchu Drogowego: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/211-jozefow.html
 
Inwestycja „Miasteczko Ruchu Drogowego” obejmowała m.in. budowę jezdni asfaltowych przeznaczonych dla ruchu ogólnego, dwukierunkowej ścieżki rowerowej zakończonej placem treningowym, chodników dla pieszych, instalację sygnalizacji świetlnej, montaż znaków drogowych, oznakowanie poziome jezdni i chodników, oświetlenie terenu i nasadzenie zieleni. Inwestycję realizował Referat Gospodarki Komunalnej.
 
Z Miasteczka korzystają uczniowie z Józefowa, w ramach finansowanych przez miasto dodatkowych lekcji wychowania komunikacyjnego. Infrastruktura służy też wszystkim mieszkańcom jako atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu. Zaproponowane w Miasteczku rozwiązania odzwierciedlają sytuacje drogowe jakie mają miejsce na terenie miasta Józefowa, (np. przejazd kolejowy, sygnalizacja świetlna, oznakowanie poziome i pionowe), a znajdujące się pole manewrowe jest miejscem do doskonalenia posiadanych umiejętności. Łączna długość ciągów jezdnych i pieszych wynosi około 1 000 m. Józefów nie posiada komunikacji miejskiej, a liczne ścieżki i ciągi pieszo - rowerowe zachęcają mieszkańców do przemieszczania się po mieście rowerem. Dlatego istotnym elementem jest edukacja w zakresie prawidłowego poruszania się po drogach. 
 
Straż Miejska  od września 2017r. w ciągu roku szkolnego prowadzi w ramach codziennych dyżurów na terenie miasteczka edukację dzieci i młodzieży w zakresie ruchu drogowego. Łącznie przeprowadzono 205 lekcji na MRD w których przeszkolono 4.102 dzieci. Również policja prowadzi zajęcia z dziećmi.
 
Miasto Józefów dążąc do efektywnego wykorzystania miasteczka ruchu drogowego zakupiło 20 rowerów, które garażowane są na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Z rowerów mogą korzystać uczniowie wszystkich szkół prowadzących zajęcia na terenie miasteczka. Miasto finansuje również dowóz dzieci ze szkół józefowskich do Miasteczka Ruchu Drogowego. (UM Józefów)
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij