Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Wyrób Kartę Dużej Rodziny przed wakacjami! Uwaga jest możliwość otrzymania także karty w formie elektronicznej

11 kwietnia 2018

Jeśli planujesz wakacje i potrzebujesz paszportu to posiadając KDR możesz zaoszczędzić na opłatach do 75%. 

Poza plastikową kartą można otrzymać także kartę elektroniczną w formie aplikacji na urządzenia mobilne.

 

Czas oczekiwania na kartę mobilną to tylko dwa dni, a na plastikową, która jest drukowana przez Wytwórnię Papierów Wartościowych - to minimum miesiąc

Uwaga! Dodanie drugiej formy KDR jest płatne – koszt to 9,21 zł.  

Jeśli jednak masz KDR wydaną przed 31.12.2017 roku (plastikową) i wnioskujesz o kartę elektroniczną to do końca 2019 roku jesteś zwolniony z opłaty.

Jak uzyskać mKDR?

  1. Korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny możesz po złożeniu wniosku on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/ lub można złożyć go w urzędzie miasta/gminy.
  2. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail, który wskazałeś dostaniesz numer swojej karty. Na Twój telefon przyjdzie SMS w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji.
  3. Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na swój telefon.
  4. Aplikacja poprowadzi Cię automatycznie do uruchomienia mKDR na twoim smartfonie.

 

Kliknij na link i przejdź do instrukcji

 

Posiadasz plastikową Kartę Dużej Rodziny i chcesz uzyskać dostęp do elektronicznej formy Karty?

Aby móc zalogować się do aplikacji mKDR i wyświetlić swoją Kartę Dużej Rodziny, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie elektronicznej formy Karty.

Możesz w tym celu udać się do urzędu gminy swojego zamieszkania i wypełnić wniosek w formie papierowej. Wzór wniosku o Kartę Dużej Rodziny oraz wzory załączników znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

https://www.mrpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziny-lub-wydanie-duplikatu/

 

Pamiętaj – jeśli wnioskujesz o elektroniczną formę Karty, koniecznie wypełnij załącznik ZKDR-04 – podaj w nim numer telefonu komórkowego i adres e-mail członka rodziny, dla którego chcesz wyrobić elektroniczną formę Karty, a także wskaż, kto będzie mógł wyświetlać Kartę tej osoby (czy tylko ta osoba, czy również rodzic lub małżonek rodzica).

 

Najprościej i najszybciej złożysz wniosek za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia– empatia.mpips.gov.pl

 

Od 26 lutego br. na Platformie Informacyjno-Usługowej Emp@tia dostępny jest uproszczony kreator wniosku przeznaczony dla osób, które posiadają już tradycyjną (plastikową) Kartę Dużej Rodziny, a chcieliby korzystać także z mobilnej Karty Dużej Rodziny. Nowe rozwiązanie umożliwia złożenie takiego wniosku w kilku prostych krokach!

 

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Dzieci legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, po osiągnięciu odpowiednio 18. lub 25. roku życia otrzymują Kartę na okres ważności orzeczenia.  

Zniżki

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jedną z nich jest znaczna bonifikata na opłaty paszportowe.

  • 75 proc. w przypadku dzieci,
  • 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców.

Dlatego nie zwlekaj wyrób Kartę Dużej Rodziny już teraz, aby w wakacje cieszyć się systemem zniżek w całym kraju.

Posiadacze KDR mogą także na preferencyjnych warunkach korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej…

Dzięki wyszukiwarce znajdziesz partnerów, którzy oferują zniżki w całej Polsce (aby poznać lokalne zniżki sugerujemy  wybranie na mapie miasta Otwock): 

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/partnerzy-karty-duzej-rodziny 

 

Informacje o KDR są dostepne także na naszym Biuletynie Informacji Publicznej: http://jozefow.bip.eur.pl/public/?id=136760

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij