Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Wyniki konkursu na opiekę żłobkową

13 sierpnia 2019

Znane są już wyniki otwartego konkursu „Organizacja opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie żłobka lub klubu dziecięcego na terenie Miasta Józefowa”. Na zaproszenie do konkursu odpowiedziały cztery placówki, trzy z nich otrzymały dofinansowanie.

 

Dofinansowanie zadania publicznego pn.: „Organizacja opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie żłobka lub klubu dziecięcego na terenie Miasta Józefowa” przyznano:

  • żłobkowi „Mały Krzyś”, ul. Rejtana 19B, w kwocie 144 000 zł
  • żłobkowi „Smart Kids”, ul. Szczygla 2A, w kwocie 324 000 zł;
  • żłobkowi Akademia Dla Dzieci “ABeCe”, ul. Górki 10, w kwocie 43 200 zł.

 

W wyniku ogłoszenia postępowania konkursowego wpłynęły 4 oferty, z czego jedna została wycofana przez oferenta. 

 

Co to oznacza dla mieszkańców? Miasto będzie współfinansowało pobyt dzieci z Józefowa  w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia, dzięki czemu opłaty wnoszone przez rodziców za pobyt dziecka w placówkach zostaną pomniejszone o kwotę dotacji, jaką gmina będzie comiesięcznie przekazywała na każde dziecko będące mieszkańcem Józefowa.

 
- W efekcie rodzice najmłodszych józefowian będą płacić za żłobek stawkę podobną do tej, która obowiązuje w państwowych placówkach tego typu. Na ten i nastęny rok Miasto przeznaczyło na ten cel 720 tys. zł, ale uniknie konieczności budowy i utrzymania nowych obiektów – mówi burmistrz Marek Banaszek.
 
 
Dotacja z budżetu miasta obejmie tylko dzieci z Józefowa. Aby udowodnić fakt zamieszkiwania na terenie naszego miasta rodzice zostaną zobligowani do przedstawienia kopii pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za 2018 r. wraz z adnotacją o złożeniu go w Urzędzie Skarbowym.  

 

(UM Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij