Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Wymiana kopciuchów - rusza dodatkowy nabór wniosków

16 maja 2023

Burmistrz Miasta Józefowa zawiadamia, że rozpoczęto dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe. Termin składania wniosków – do wyczerpania środków, nie później jednak niż do 31 sierpnia 2023 roku.

 

Program pozwala na uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu jako źródła ogrzewania mniej emisyjnych urządzeń typu:

  • pompy ciepła,
  • kotły gazowe lub olejowe,
  • ogrzewanie elektryczne,
  • kotły opalane biomasą zgodne z obecnie wymaganymi standardami.

Kwota dotacji uzależniona jest od rodzaju planowanego do zamontowania źródła ciepła oraz rodzaju budynku w jakim ta inwestycja jest planowana. Maksymalna kwota dotacji do inwestycji wynosi 6 000,00 zł.

Obecnie obowiązujący regulamin umożliwia uzyskanie dofinansowania także właścicielom budynków wielorodzinnych bądź lokali w tych budynkach, a także właścicielom innych budynków ogrzewanych, w których zainstalowane jest źródło ciepła na paliwo stałe. 

Składając wniosek o dofinansowanie z programu gminnego właściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą starać się jednocześnie o dofinansowanie z programu rządowego „Czyste Powietrze”, a uzupełnieniem powyższych instrumentów może być ulga termomodernizacyjna, pozwalająca na odliczenie od dochodu tych kosztów poniesionych na inwestycje, które nie podlegały dofinansowaniu.

Przy procedurze rozpatrywania złożonej dokumentacji brana jest pod uwagę kolejność złożenia wniosku o dofinansowanie.

Nie zwlekaj, złóż wniosek, podpisz umowę, zrealizuj inwestycje i otrzymaj dofinansowanie !

Zgodnie z treścią uchwały antysmogowej kotły niespełniające wymagań dla klas 3, 4 lub 5 według normy PN-EN 303-5:2012 nie mogą być użytkowane od 1 stycznia 2023 roku. Powyższy zakaz dotyczy także właścicieli kominków lub pieców wolnostojących, niespełniających wymagań wskazanych w uchwale antysmogowej bez względu na to czy są użytkowane, czy stanowią funkcje rekreacyjną muszą zostać dostosowane do określonych wymagań lub zlikwidowane.

Formalności:

Wnioski o udzielenie dofinansowania przyjmowane są od 16 maja 2023 r. do wyczerpania środków na ten cel, jednak nie później niż do 31 sierpnia 2023 roku.

Więcej informacji: Maciej Bogusz, m.bogusz@jozefow.pl, tel. 22 778 11 82, tel. kom.: +48 789 036 769.

 

SZCZEGÓŁY w załączniku określającym zasady udzielania dotacji na realizację inwestycji polegających na wymianie źródła ciepła do Uchwały Nr 241/VIII/2020 Rady Miasta Józefowa z dnia 29 października 2020 roku

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij