Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Wiązowska: Budowa dobiega końca

18 lipca 2018

Budynek komunalny przy ulicy Wiązowskiej jest już otynkowany. W łazienkach pojawiły się płytki, na podłogach kładzione są panele. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na sierpień br., następnie rozpocznie się procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Niewykluczone, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na przełomie 2018/19 roku.
 
W nowym budynku przy ulicy Wiązowskiej 97 zamieszka 39 rodzin. Przeprowadzą się z obecnie zajmowanych mieszkań komunalnych, których stan techniczny nie pozwala na dalsze użytkowanie. Inwestycja znacznie poprawi warunki ich życia - nowy dom to murowany, trzykondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej ok.1150 mkw. Każde z 39 mieszkań wyposażone jest w łazienkę i aneks kuchenny. 
 
W budynku znajduje się 18 lokali o powierzchni ok. 23 mkw. (przedpokój z aneksem kuchennym, łazienka i pokój), 17 lokali o powierzchni ok. 32 mkw. (przedpokój z aneksem kuchennym, łazienka i duży pokój z możliwością podziału na dwa mniejsze), 3 lokale o powierzchni ok. 55 mkw. (przedpokój, dwa pokoje, kuchnia i łazienka), 1 lokal o powierzchni ok. 32 mkw. (przedpokój z aneksem kuchenny, pokój i łazienka) przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej – poruszającej się na wózku.     
 
Do nowych mieszkań przeprowadzą się lokatorzy wyeksploatowanych budynków komunalnych, które zostaną rozebrane. – Zamiast remontować wysłużone obiekty w bardzo złym stanie technicznym lepiej wybudować nową substancję mieszkaniową o odpowiedniej termoizolacji – mówi zastępca burmistrza Marek Banaszek. – Te stare, wysłużone budynki często były opalane węglem. Dzięki ich rozbiórce z Józefowa zniknie kilka kolejnych dymiących kominów. W nowym budynku przy Wiązowskiej zastosowano wyższe niż obowiązujące obecnie normy cieplne – dodaje Banaszek.
 
W lokalach komunalnych w Józefowie mieszka obecnie 727 osób. – Zdajemy sobie sprawę, że wiele z tych mieszkań nie zapewnia lokatorom należytych warunków. Staramy się, aby sukcesywnie realizować kolejne takie inwestycje – zaznacza Marek Banaszek. - Na działce przy Wiązowskiej 97 jest miejsce na kolejne, dwa podobne bloki, w których mieszkanie mogłoby znaleźć ok.78 potrzebujących rodzin. Jego budowa mogłaby rozpocząć się w 2021 roku. – zapowiada burmistrz. (UM Józefów)
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij