Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Przy SP2 powstanie nowa sala gimnastyczna

07 września 2022

Miasto podpisało umowę z wykonawcą nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Koszt inwestycji to 18.9 mln zł, z czego ponad 1/3 zostanie dofinansowana z programu Polski Ład. Prace potrwają 2,5 roku.

 

 

Zadanie „Budowa Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie” polega na rozbudowie i przebudowie istniejącego budynku. Rozebrana zostanie istniejąca sala gimnastyczna oraz przybudówki obecnie przeznaczone na szatnie sportowe.

Dzięki inwestycji powstanie:

  • sala gimnastyczna o powierzchni około 635 m2, z wyposażeniem i przestrzenią umożliwiającą grę w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i halową oraz badmintona. Salę będzie można podzielić na 3 sektory dzięki czemu jednoczenie będą mogły odbywać się zajęcia z różnych dyscyplin sportowych. Sala będzie wyposażona w: nagłośnienie, rzutnik, trybuny teleskopowe oraz sprzęt sportowy.
  • Zaplecze szatniowo sanitarne – 4 szatnie wraz z węzłami sanitarnymi, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Oddział przedszkolny – KLASY 0, który będzie się składać z 4 sal, w tym 3 sal dydaktycznych oraz jednej sali sensorycznej (sale wyposażone w meble, tablice multimedialne, klimatyzację).
  • Sala taneczna o powierzchni 71,86 m2 wyposażona w nagłośnienie oraz klimatyzację.
  • W dobudowanej części, tzw. łączniku znajdować się będzie winda, która obsługiwać będzie zarówno starą jak i nową część budynku. Budynek szkoły po rozbudowie będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Termin realizacji – do 30 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wartość przedmiotu umowy to 18 944 460,00 PLN brutto. Zadanie dofinansowane jest z kwotą 6.900.000,00 PLN brutto z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na podstawie Promesy NR 01/2021/8807/PolskiLad (Promesa została wydana dnia 17.08.2022 r.).

Wykonawcą zadania  jest firma EKO-INVEST Sp. z o. o. z Kielc. 

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij