Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Tłumy na IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i IV Rajdzie Nordic Walking

20 maja 2013

Sobota 18 maja z pewnością należała do udanych. Pod "Górę Lotnika" przybyły tłumy józefowian, którzy lubią aktywne spędzanie czasu. Za kijki chwyciło ponad 50 osób. Dwa kółka cieszyły się o wiele większym powodzeniem. W rajdzie rowerowym wystartowało aż 250 osób.

Tegoroczna impreza zorganizowana przez Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji była dużym sukcesem. Pod Górę Lotnika przybył tłum amatorów kijków i dwóch kółek. Z sześciokilometrową trasą, którą wytyczono na gościnnym terenie Nadleśnictwa Celestynów postanowiło zmierzyć się ponad 300 osób. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku!

Widzimy że z roku na rok nasze rajdy cieszą się coraz większym powodzeniem. Przychodzą na nie całe rodziny. Nawet trzyletnie dzieci towarzyszą rodzicom na swoich rowerkach, a te które jeszcze są za małe na samodzielny start jadą w fotelikach – mówi Piotr Gąszcz, zastępca dyrektora ICSiR.

Jako pierwszy odbył się Rajd Nordic Walking. W grupie startujących znalazły się zarówno dzieci, jak i seniorzy. Czas przejścia trasy miał drugorzędne znaczenie. Najważniejsze było obcowanie z przyrodą i wspólne spędzanie czasu.

Punkt w południe ruszyła znacznie większa grupa rowerzystów. Na start strzelił z pistoletu wiceburmistrz Marek Banaszek, który ze szczególnym podziwem patrzył na najmłodszych uczestników rajdu.

Cieszę się, że aż tyle osób zdecydowało się wyjść z domu i spędzić ten czas z rodziną na świeżym powietrzu – mówił.

Wśród uczestników znalazło się dwóch cyklistów, którzy pokonali sześciokilometrową trasę aż czterokrotnie.

Na mecie czekały orzeźwiające napoje i batoniki energetyczne dla najmłodszych. Każdy kończący rajd otrzymywał także specjalny kupon, który brał udział w losowaniu nagród. Znalazły się wśród nich dwa rowery marki MERIDA (dla dziecka i dorosłego), koce z logiem ICSiR oraz sportowa torba.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij