Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Szybki autobus łączący powiat z Warszawą już od 28 marca

27 marca 2024

Od czwartku 28 marca, ulicą Nadwiślańską będzie jeździł nowy autobus. Kursy rozpocznie w Karczewie, niektóre w Osiecku i przez Józefów, a następnie nowym mostem będzie jechał do metra Imielin. Z naszego miasta będzie można dojechać tam w ok. 20 minut.
 

Nową linię będzie obsługiwał przewoźnik, firma J. Wołoszka, która świadczy już podobne usługi w ramach Związku Powiatowo-Gminnego „Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe”. 

 

Autobus będzie zatrzymywał się w Józefowie na 8 przystankach: Górki, Drogowców, Wyszyńskiego, Świdry Małe, Polna, Nowa Wieś, Podleśna i Ks. Malinowskiego. Kolejny przystanek to już Metro Imielin.
 
Według rozkładu, z przystanku Ks. Malinowskiego do Metra Imielin będzie można dojechać w 20 minut.
 
Bilet z Józefowa do końca trasy będzie kosztował 5 zł. Będą też bilety miesięczne i ustawowe zniżki.
 
Pierwszy kurs w kierunku Warszawy w Józefowie będzie o 5.12 (Górki), ostatni o 22.07. Z Warszawy ostatni autobus odjedzie o 22.40.
 
- O taki autobus - jadący w trybie pospiesznym trasą S2 do metra - prosili mieszkańcy. To również odpowiedź na apele mieszkańców Górek o lepsze połączenie komunikacyjne. Przystąpienie Józefowa do wspólnej linii powiatowej ma na celu również stworzenie alternatywy dla podróży koleją i wzdłuż torów. Zbliżająca się modernizacja linii kolejowej będzie zapewne wiązała się z utrudnieniami w kursowaniu pociągów i korkami na Sikorskiego i Piłsudskiego - podkreśla burmistrz Marek Banaszek .
 
Poniżej rozkład jazdy autobusów oraz cenniki biletów jednorazowych oraz miesięcznych:
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij