Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Sukcesy UKJudo "YUKO Józefów" w USA

04 września 2016

W dniach 13 – 29 lipca reprezentacja klubu gościła na zaproszenie Pana Prezydenta nowojorskiej Federacji Judo Sylwestra Gawła w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do lektury relacji przygotowanej przez Pana Piotra Głuszyka:

W dniach 13 – 29 lipca reprezentacja naszego klubu – UKJudo „Yuko Józefów” gościła na zaproszenie Pana Prezydenta nowojorskiej Federacji Judo Sylwestra Gawła w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem wizyty był start w dwóch zawodach: Otwartych Mistrzostwach Nowego Jorku (NYC Open) i Otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych (US Open), w Forcie Lauderdale na Florydzie.

Obydwa starty możemy zaliczyć do bardzo udanych:

16 lipca -  NYV Open w Nowym Jorku, udział wzięli judocy z 17- państw. Od dziecka do weterana podzieleni na amatorów i profesjonalistów (tak to nazwali). Wszyscy nasi startowali w zawodowcach oczywiście.
Nasi seniorzy mocno powalczyli. Tr. Tomek Głuszyk stoczył 5 walk, 4 wygrał przed czasem a w finale "zgasło światło" i przegrał z aktualnym reprezentantem Ukrainy. Był to pierwszy oficjalny start po 6 latach. Jeszcze bardziej napracował się Tr. Grzegorz Murawiak, który wygrał 5 walk i w finale uległ zawodnikowi z Gruzji.

Pojedynki były bardzo pasjonujące a nasi trenerzy prezentowali piękne techniki.
Młodzicy i Kadeci mieli tylko trochę łatwiejsze zadanie ze względu na mniejszą ilość stoczonych walk (wielka troska o dzieci i młodzież).

Gościem Specjalnym Turnieju był Mistrz PAWEŁ NASTULA, z którym mieliśmy przyjemność rezydować przez pięć dni w Nowy Jorku w tym samym hotelu.

Franek Zawistowski II miejsce 50 kg.

Na zdjęciu nasi zawodnicy z Mistrzem Olimpijskim, dwukrotnym Mistrzem Świata, trzykrotnym Mistrzem Europy PAWŁEM NASTULĄ.

Od prawej: trener Tomasz Głuszyk, Alicja Sokołowska, Szymon Szymański, Paweł Nastula, Franek Zawistowski i trener Grzegorz Murawiak.

Następnie udaliśmy się wypożyczonymi samochodami na Florydę i tam:

23 lipca – US Open w Fort Lauderdale, dla organizatorów zawody były próbą generalną przed Mistrzostwami Świata Weteranów. Wystartowali judocy z 23 państw w kategoriach wiekowych od młodzika do juniora. Nie startowały dzieci i seniorzy.

Szymon Szymański II miejsce 46 kg (przegrał w dogrywce z zawodnikiem z Ekwadoru)

Alicja Sokołowska III miejsce + 70 kg

Wyniki:

Szymon Szymański - srebro 46 kg;
Alicja Sokołowska - brąz + 70 kg;
Franek Zawistowski - 5 miejsce 46 kg

Wróciliśmy bez kontuzji, bardzo zadowoleni i bogatsi pod wieloma względami.

Udało się nam połączyć przyjemne z pożytecznym. Udane starty i wspaniałą wycieczkę przez całe wschodnie wybrzeże USA.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.