Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Start VeloYou! Rowery publiczne wjeżdżają do Józefowa!

26 kwietnia 2024

Od 1 maja mieszkańcy będą mogli korzystać z józefowskiego roweru miejskiego VeloYou. System będzie kompatybilny z warszawskim Veturillo i Otwockim Rowerem Miejskim. Zaczynamy od 8 stacji rowerowych. Pierwsze 20 minut będzie darmowe.

 

System będzie funkcjonować przez całą dobę od 1 maja do 31 października. Dzięki nowoczesnym rowerom czwartej generacji mieszkańcy będą mogli samodzielnie wypożyczyć i zwrócić jednoślady bez obowiązku dokonania zwrotu na tej samej stacji, na której nastąpiło wypożyczenie. Udostępnione jednoślady posiadają specjalną blokadę typu „o-lock”, która jest wbudowana w tylne koło każdego roweru.

- VeloYou to odpowiedź na prośby mieszkańców, które wpływały do Miasta już od pewnego czasu. Z chwilą gdy system rowerów miejskich dotarł do pobliskiego Wawra uruchomienia go w Józefowie stało się tym bardziej uzasadnione. Z pewnością będzie to duże wsparcie dla józefowian, zwłaszcza wobec planowanej niebawem modernizacji linii kolejowej i spodziewanych w związku z tym utrudnień drogowych. Do tego dochodzą oczywiste argumenty ekologiczne i zdrowotne – mówi burmistrz Marek Banaszek. – Jeśli VeloYou będzie cieszyło się dużą popularnością nie  wykluczam rozwijania systemu rowerów miejskich w Józefowie w przyszłości – dodaje burmistrz.

Rowery będą wypożyczane i zwracane przez aplikację na zasadzie „scan and ride”. By wypożyczyć rower wystarczy uruchomić aplikację Nextbike, a następnie zeskanować kod QR znajdujący się na rowerze. Klikamy opcję „Wypożycz rower” i gotowe. Blokada o-lock otworzy się automatycznie. Zamek ten posiada również funkcję umożliwiającą bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia.

Mieszkańcy będą mieli dostępne 35 szt. rowerów miejskich 4G; 5 szt.  rowerów miejskich  z fotelikiem 4G oraz 5 szt. rowerów dziecięcych 6+ 4G ustawionych  w okresie od  1 czerwca do 31 sierpnia.

W ramach systemu do dyspozycji mieszkańców będzie osiem stacji rowerowych. Będą one zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic: 

  * Dolna z Nadświdrzańską,
  * Willowa z Sikorskiego,
  * Polna z Piłsudskiego,
  * Sobieskiego z Kwiatową,
  * Wyszyńskiego z Nadwiślańską,
  * Nadwiślańska z ks. Malinowskiego,
  * Wawerska z Małą,
  * Wawerska z Kopernika. 

Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu, opłaty za wypożyczenie roweru będą wynosiły: od 21 do 60 minut –1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, od 180 do 240 oraz każda kolejna godzina – 7 zł.

System będzie ponadto kompatybilny z systemem Veturilo - Warszawskim Rowerem Publicznym oraz z Otwockim Rowerem Miejskim. Oznacza to możliwość pozostawienia przez użytkownika roweru w Warszawie, jak i w Otwocku w miejscu do tego przeznaczonym. To samo dotyczy możliwości pobrania roweru z miejsca do tego przeznaczonego w Warszawie i w Otwocku celem powrotu do Józefowa.

 

 

Rysunek wiewiórki na rowerze, który układa się w napis

 

https://veloyou.pl/ 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij