Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

SP2 z nowym boiskiem

27 września 2021

Rok szkolny 2021/22 tereny sportowe przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta przywitały w nowej odsłonie. Boiska i bieżnia mają nową nawierzchnię, a plac został oświetlony i objęty monitoringiem.  W sobotę 25 września odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych obiektów sportowych.

 

Roboty budowlane na terenie szkoły rozpoczęły się na początku tego roku. W ramach inwestycji powstały dwa boiska: do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy oraz do gry w siatkówkę/ badmintona o nawierzchni poliuretanowej. Przebudowano również bieżnię służąca do rekreacji wraz z piaskownicą do skoku w dal. Boiska wyposażono w piłkochwyty, ławki i kosze na śmieci, a plac został oświetlony i objęty monitoringiem. Koszt całej inwestycji wyniósł 825 950 zł.

- Po godzinach lekcyjnych z boisk będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Józefowa. Te obiekty to nasza wspólna własność musimy zatem pamiętać aby wspólnie o nią dbać, aby mogła nam służyć jak najdłużej i jak najlepiej - podkreślił burmistrz Marek Banaszek. 

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Jolanta Czarnecka. - W imieniu całej społeczności szkolnej dziękuję za nowoczesną infrastrukturę sportową. Wiele razy startowaliśmy w konkursach, w których można było wygrać nowe boisko. Niestety los się do nas jakoś nie uśmiechał. Za to uśmiechnęły się Władze Miasta i tak oto w dwóch etapach – najpierw jedno, a teraz dwa boiska sportowe i bieżnia stały się faktem. Bardzo dziękuję w imieniu swoim, nauczycieli i uczniów za spełnienie naszych marzeń o prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego w takich komfortowych warunkach - mówiła pani dyrektor.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Banaszek, dyrektor SP2 Jolanta Czarnecka, wicedyrektor Katarzyna Stemler - Pleskot oraz uczennice klasy 8: Ola Kaczorek i Klaudia Woś. Następnie odbył się pokaz akrobatyki prowadzonej w szkole pod czujnym okiem pani Izy Ratyńskiej oraz występ taneczny zespołu pani Anny Szymaniak.

Ostatnim punktem programu był mecz piłki nożnej uczniowie vs nauczyciele. Belfrowie nie mieli w nim szans :-)

 

(Miasto Józefów)

 

 

 

 

(Miasto Józefów)

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij