Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Skratki, osad, reaktory - sprawdź jak działa Oczyszczalnia

07 października 2021

Hydrosfera Józefów zaprasza na zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Józefowie. W sobotę 16 października będzie można dowiedzieć się jak działa obiekt, obejrzeć przepompownię ścieków, a nawet zajrzeć do wnętrza reaktorów.


Oczyszczalnia ścieków w Józefowie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Z inicjatywy Miasta została zaprojektowana tak, aby zapewnić osiągnięcie lepszych parametrów ścieków oczyszczonych niż wymaga się Dyrektywami UE. Posiada tzw. trzeci stopień doczyszczenia. Przed odprowadzeniem do wód powierzchniowych ścieki oczyszczone są dezynfekowane promieniowaniem UV, co pozwala na zabicie 99,9% bakterii.

Obiekt jest celem licznych wizyt studyjnych z Polski i delegacji zagranicznych. O tym jak działa dowiadują się również najmłodsi podczas wycieczek szkolnych. Józefowska oczyszczalnia stała się przedmiotem licznych prac magisterskich na uczelniach technicznych.

16 października wizytę studyjną w oczyszczalni będą mogli odbyć wszyscy mieszkańcy Józefowa. Hydrosfera zaprosi ich na prezentacje multimedialną oraz zwiedzanie pomieszczeń i i urządzeń do oczyszczania ścieków. Goście zobaczą główną przepompownię ścieków, pomieszczenie skratek z kratą hakową, ciągi technologiczne i wnętrze reaktorów oraz prasę Buchera odwadniającą osady ściekowe.


Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo: seretariat@hydrosfera-jozefow.pl lub telefonicznie: tel.22 780 06 40. Ze względów organizacyjnych uczestnicy zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska i nr. telefonu. Godzina zwiedzania zostanie podana przy potwierdzeniu rejestracji.

(Hydrosfera Józefów)

 

 


Tagi:

Infrastruktura
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij