Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Setne urodziny Pana Zdzisława

07 lutego 2024

Setną rocznicę urodzin obchodził 6 lutego mieszkaniec Józefowa Zdzisław Józef Bobrowski - Powstaniec odznaczony licznymi medalami za walkę o wolność, inżynier lotnictwa, warszawiak, a od niedawna mieszkaniec Józefowa. Burmistrz Marek Banaszek złożył solenizantowi życzenia w imieniu mieszkańców.

 

We wtorek 7 lutego 100. urodziny obchodził Zdzisław Józef Bobrowski. Pan Zdzisław ma bogatą historię i wkład w walkę o wolność naszego kraju. Walczył w Powstaniu Warszawskim, przebywał w niewoli w obozie niemieckim. Po wojnie był inżynierem lotniczym. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem AK, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Partyzanckim i Odznaką Weterana Walk o Wolność i Niepodległość.
Biogram powstańczy Zdzisława Bobrowskiego. 

Pan Zdzisław pochodzi z Warszawy, a od niedawna jest mieszkańcem Domu Opieki Józefina w Warszawie, gdzie wraz z rodziną uroczyście obchodził swoje setne urodziny. Obecny był na nich burmistrz Marek Banaszek. - Składam Panu wyrazy szacunku i podziwu dla Pana doświadczenia życiowego oraz serdeczne życzenia urodzinowe. Niech dopisuje Panu zdrowie i towarzyszy uśmiech - powiedział burmistrz przekazując życzenia od mieszkańców naszego miasta.  

Pan Zdzisław jest starszym bratem Tadeusza Bobrowskiego, również Powstańca i mieszkańca Józefowa, o którym niedawno pisał "Józefów nad Świdrem": https://www.jozefow.pl/files/?id_plik=5333 .

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij