Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Sąd: 10 milionów dla Józefowa!

30 listopada 2023

Zakończyła się trwająca kilka lat przeprawa sądowa między Miastem Józefów a Samorządem Województwa Mazowieckiego o odszkodowanie za nieprzyznaną dotację na przebudowę ul. Wawerskiej. Decyzją sądu apelacyjnego Samorząd ma zapłacić Miastu ponad 7 mln zł wraz z odsetkami, co daje łącznie ok. 10 mln zł .

 

"Szanowni Państwo, mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość. Wczoraj sąd ostatecznie zasądził na rzecz miasta Józefowa kwotę 10 mln zł tytułem zwrotu kosztów budowy ul. Wawerskiej. 8 lat, 4 wyroki sądu, ale mamy to!" poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Marek Banaszek.

 

W 2008 r. Miasto startowało w konkursie na dofinansowanie w wysokości 7 mln zł budowy ul. Wawerskiej. Nasz wniosek został oceniony bardzo wysoko, ale z braku środków nie znaleźliśmy się w gronie beneficjentów, lecz na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Po kilku latach Miasto otrzymało informację, że w samorząd województwa dysponuje dodatkowymi środkami i Józefów "wskoczy" na listę beneficjentów. Przystąpiono zatem do budowy ul. Wawerskiej, Miasto informowało Mazowsze o postępach w inwestycji, zgodnie z wymaganiami przesłano już załączniki do umowy. Niespodziewanie Samorząd Mazowsza zdecydował o zmianie zasad przyznania dofinansowania, co wiązało się z jego drastycznym zmniejszeniem.

Miasto Józefów uznało takie działanie za bezprawne i skierowało sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przyznał Miastu rację, a następnie - po odwołaniu się Mazowsza - do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który również wydał wyrok pozytywny dla Józefowa. Kolejnym krokiem był pozew Miasta do sądu cywilnego o zapłatę odszkodowania. Proces zakończył się rok temu, wyrokiem pozytywnym dla Józefowa. Mazowsze odwołało się do sądu apelacyjnego, który wczoraj orzekł, że Samorząd Województwa Mazowieckiego ma zapłacić Miastu Józefów ponad 7 mln zł wraz z odsetkami, co daje łącznie 10 mln zł (+ koszty sądowe). Ta decyzja jest ostateczna.

10 mln zł solidnie zasili budżet Miasta. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację nowych inwestycji - m.in. budowę nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 1 w Józefowie oraz kolejnych dróg i odcinków sieci wod-kan w naszym mieście.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij