Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Rozpoczęcie roku szkolnego w budynku przy ul. Sienkiewicza

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku w oddziale Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sienkiewicza. W świeżo wyremontowanym i wyposażonym budynku uczyć się będzie ponad 220 dzieci. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Stanisław Kruszewski z pomocą trojga uczniów. 

Zgodnie z obietnicą władz miasta pod koniec wakacji zakończyła się jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rodziców i dzieci inwestycja: remont i  wyposażenie na cele szkolne nieruchomości  przy ul. Sienkiewicza 2.

Miasto odzyskało budynki na początku roku i od razu przystąpiło do intensywnych prac przygotowawczych: oceny stanu technicznego, analiz, projektowania  i  ogłoszenia  przetargu. W połowie maja na teren obiektu wkroczył wykonawca robót budowlanych. W ramach prac wykonane zostały m. in.: wymiana posadzek, drzwi, instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wykonanie tynków i ścian gipsowo – kartonowych oraz malowanie. W sierpniu rozpoczęło się natomiast wyposażanie obiektu w meble i wszystko to, co niezbędne, aby  uczniowie rozpoczęli naukę.

Przygotowano także trzy sale sportowe, które zostały przystosowane do różnorodnej aktywności fizycznej, m. in. ćwiczeń gimnastycznych, tańca, judo a także gier zespołowych dla najmłodszych dzieci.

We wrześniu szkolne mury na ul. Sienkiewicza przyjmą 222 uczniów w tym 184 pierwszoklasistów.

Remont budynku głównego o powierzchni  880,80 m2 oraz hali o powierzchni 752,97 m2, w której odbywać się będą zajęcia sportowe, kosztował prawie 1 mln 290 tys. zł. Miasto przekazało także Szkole Podstawowej nr 2 - 102 tys. zł na zakup 40 komputerów.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Referat Realizacji Projektów. 

Zobacz galerię zdjęć: http://www.jozefow.pl/page/817,wydarzenia-w-miescie.html?id=148

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij