Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Rodzinny piknik w Miejskim Przedszkolu nr 1

20 maja 2013

W sobotę 18 maja w oddziale Miejskiego Przedszkola nr 1 na ulicy Leśnej odbył się rodzinny piknik pod hasłem "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom". Humor dopisywał i małym i dużym. Były tańce, zabawy, śpiewanie piosenek i grillowanie.

Na ulicę Leśną przybyły tłumy rodziców z przedszkolakami. Honory domu pełniła dyrektor przedszkola Elżbieta Szymańska, która przywitała gości i poprowadziła część oficjalną imprezy. Nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów. Oczywiście motywem przewodnim był Józefów.

"Józefów, Józefów to moje miasto jest
Tu wszyscy, tu wszyscy uśmiechem darzą się
A kiedy smutek ogarnia nas
Na spacer idziesz w sosnowy las”

Rozdano także nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie twórczości literacko-muzycznej "Mamo, tato rymujemy i o Józefowie wiersze i piosenki piszemy". Pamiątkowe książeczki wręczył przedszkolakom kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Robert Rataj.

A oto jedna z próbek twórczości młodych józefowian:

"Mieszkam sobie w Józefowie
W pięknym mieście - każdy to wie.
Spaceruję z rodzicami
zielonymi ulicami,
basen, plac zabaw - to są atrakcje

PRZYJEDŹ DO NASZ NA WAKACJE!!!"
Kuba Gańko (grupa Motyle)

Potem przyszedł czas na zabawę. A atrakcji było bez liku: gry i zabawy prowadzone przez animatorów, dmuchane zabawki, po których można było skakać, klaun robiący zwierzątka z baloników, malowanie buzi, kolorowanie józefowskich domków, hokej na trawie, a dla łakomczuchów kolorowe sorbety, wata cukrowa i grill. A wszystko to ufundowane i zorganizowane przez Radę Rodziców.

Mamy naprawdę cudownych rodziców, którzy są dla nas ogromnym wsparciem. Ta impreza nie odbyłaby się gdyby nie ich praca i zapał – mówi Elżbieta Szymańska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1.

A ten wysiłek z pewnością się opłacił dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Dorośli chętnie włączyli się w zabawy najmłodszych, a wręcz wiedli prym na "parkiecie". Hitem okazały się bowiem właśnie wspólne tańce na łące. Szczególną popularnością cieszył się hit zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie", a także kultowe "Kaczuszki".

Piknik "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" jest jednym z elementów projektu "Józefów moje miasto", który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta.

Uczymy w nim dzieci patriotyzmu lokalnego, dumy ze swojego miasta oraz miłości do Józefowa – wyjaśnia Elżbieta Szymańska.

I są już tych nauk całkiem wymierne efekty.

Gdy zapytaliśmy jedno z dzieci o to jakie miasto jest stolicą Polski, ku naszemu rozbawieniu usłyszeliśmy: Józefów! – opowiada dyrektor.

Przedszkolacy w ramach projektu zdobywają także podstawowe informacje o mieście. I to nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy m. in. urząd miasta, policję, straż miejską, czy też bibliotekę. Zwiedzając każde z tych miejsc mogły porozmawiać z jego pracownikami i dowiedzieć się na czym polega ich praca. Dlatego nie dziwi, że przechodząc obok urzędu miasta jeden z przedszkolaków pochwalił się przed dorosłymi nową wiedzą. Malec wskazując na budynek powiedział: "To jest urząd miasta, tam pracuje burmistrz – gospodarz naszego miasta".

To wspaniała inicjatywa i dziękuję za nią. To ważne, aby od najmłodszych lat budować więź emocjonalną ze swoim miastem. To właśnie dzięki takim projektom buduje się społeczeństwo składające się z aktywnych i świadomych obywateli – chwalił Robert Rataj.

W ramach projektu odbył się także m. in. konkurs plastyczny "Uroki mojego miasta", prace przedszkolaków można było podziwiać na specjalnej wystawie w budynku przedszkola na ulicy Leśnej. Zachwycały szczególnie przestrzenne makiety i wyklejanki opiewające urodę Józefowa.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij