Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Raport z placu budowy - cz. 6 walka ze smogiem

14 stycznia 2021

Wraz z pandemią i znacznym uszczupleniem wpływów do miejskiego budżetu pojawiła się obawa czy uda się zrealizować zaplanowane na ten rok inwestycje. Dziś wiemy, że miasto poradziło sobie mimo przeszkód - zdecydowana większość zakładanych projektów została ukończona.

Przedstawiamy stopień realizacji przedsięwzięć zaplanowanych na 2020 rok, z zakresu walki ze smogiem (wymiana "kopciuchów").

 

Inwestycje środowisko1024

 

  • Wymiana kopciuchów na ogrzewanie gazowe w budynkach komunalnych przy ul. Wilsona 5 i 5 A - zrealizowano. Efekt: z miasta zniknęło 10 kopciuchów.
  • Projekt instalacji gazowej w budynkach komunalnych przy ul. Słonecznej i Armii Krajowej 22 - zrealizowano. Efekt - w przyszłym roku z miasta zniknie 12 kopciuchów.
  • Projekt instalacji elektrycznej w 7 budynkach komunalnych - zrealizowano. Efekt - w przyszłym roku z miasta zniknie ponad 30 kopciuchów.
  • Dofinansowanie z budżetu miasta do wymiany starych pieców przez mieszkańców: Złożono 101 wniosków, z czego podpisano 77 umów. Efekt: z Józefowa zniknęło 77 kopciuchów. Łączna kwota dofinansowania: 564 386,01 zł.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij