Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Rajd „Wśród wydm Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”

17 czerwca 2016

W sobotę 4 czerwca 2016 roku PTTK Ochota zorganizowało dla uczniów rajd pieszy szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wydarzenie rozpoczęło się w Józefowie-Michalinie.

 

Uczestnicy rajdu – głównie uczniowie szkół podstawowych – rozpoczęli wędrówkę od stacji PKP Michalin, następnie szlakiem zielonym przeszli do Góry Lotnika. Od Pomnika Lotnika, szlakiem żółtym a następnie czarnym, przez Łysą Górę, Borową oraz Zbójcą Górę przeszli do Falenicy.

 

Podczas wędrówki uczestnicy rajdu poznali historię Józefowa i cechy charakterystyczne naszego miasta (na stacji Michalin), dowiedzieli się skąd wzięła się Góra Lotnika i Pomnik Lotników.

 

Wędrując przez Mazowiecki Park Krajobrazowy poznali podstawowe informacje o tej formie ochrony przyrody: rzeźbie terenu, charakterystycznych roślinach i zwierzętach, rezerwatach i pomnikach przyrody.

 

W Falenicy, po przejściu około 8 km trasy, odbył się konkurs wiedzy o Józefowie i Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Każdy uczestnik rajdu wykazał się wiedzą i otrzymał nagrodę. Nagrody ufundował Urząd Miasta Józefów.

 

W wydarzeniu uczestniczyło 27 uczniów z czterech szkół podstawowych: SP nr 61 z Warszawy, Lesznowoli, Sękocina i uczniowie SP nr 2 z Józefowa oraz 8 opiekunów.

 

Rajd prowadziła Katarzyna Miernik – nauczyciel z SP nr 2 i opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego.

Uczniowie „dwójki” od kilku lat razem z PTTK Ochota przemierzają szlaki turystyczne Warszawy i miast położonych w sąsiedztwie naszej stolicy.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij