Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Przedszkolaki wbiły łopaty

03 kwietnia 2024

3 kwietnia wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 uroczyście wbili łopaty pod budowę nowej siedziby swojej placówki. Z wysłużonego obiektu przy ulicy Kossaka już w przyszłym roku przedszkole przeniesie się do nowego budynku przy ul. Grottgera.

 

Miejskie Przedszkole nr 1 mieści się w kilkudziesięcioletnim budynku przy ul. Sobieskiego. To dawny dom jednorodzinny, który dzisiaj ledwo jest w stanie pomieścić swoich wychowanków. Już w przyszłym roku przedszkolaki będą mogły przeprowadzić się do nowoczesnego obiektu o powierzchni użytkowej 1,5 tys. m2 przy ul. Grottgera. Właśnie ruszyła budowa nowej siedziby przedszkola.

Obiekt podzielony został na dwie części: 5-oddziałowy zespół edukacyjny (dla 5 grup tj. do 125 dzieci) oraz zespół pomieszczeń wspólnych jak sala gimnastyczna/wielofunkcyjna, stołówka oraz kuchnia przedszkolna z pomieszczeniami socjalnymi. 

Plac zabaw przed przedszkolem, na przedłużeniu ulicy Grottgera został wytyczony w naturalnym przerzedzeniu drzewostanu, co pozwala na uniknięcie nadmiernych wycinek drzew. Projekt ma przede wszystkim na celu wydobycie istniejących walorów krajobrazowych i przyrodniczych.

Dla przedszkolaków przewiduje się leśny ogród zabaw podzielony na trzy strefy tematyczne:

  • strefę twórczą, przeznaczoną do zabaw manualnych,
  • nieco większą strefę przygodową, pozwalającą na swobodne zabawy ruchowe, która wzbogacona została o drewniane konstrukcje inspirowane leśnymi szałasami oraz niewielką górkę i zjeżdżalnię,
  • strefę – sprawnościową, wzbogaconą o mini park linowy, drewniane konstrukcje do wspinania czy huśtawkę.

Wszystkie zaproponowane elementy wyposażenia wykonane będą z naturalnych materiałów, które wpisują się w leśny charakter miejsca.

W okolicy budynku znajda się dwa ogólnodostępne stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. 

Wartość inwestycji to blisko 19,5 mln zł, z czego 4 mln zł zostanie dofinansowane z Budżetu Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z umową z wykonawcą budowa ma się zakończyć do 28 lipca 2025 r.

 

 

 

Zadanie Budowa nowej siedziby Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Grottgera w Józefowie współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Maz_dla równomiernego rozwoju_pełnokolorowa

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij