Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Program Mazowsze dla Klimatu

  • „Energooszczędne Miasto dla klimatu” – modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Józefowa to zadanie, które znalazło się na liście przedsięwzięć dofinansowanych w kwocie do 100 000,00 zł w Programie Mazowsze dla Klimatu. W dniu 30 maja 2022 r. została podpisana umowa o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację tego zadania.

    Zadanie polega na  modernizacji oświetlenia zewnętrznego na bardziej energooszczędne w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej na terenie Miasta Józefowa. Zostaną wymienione wyeksploatowane oprawy sodowe na energooszczędne oprawy LED z wewnętrzną, autonomiczną redukcją mocy w ulicach Kard. Wyszyńskiego i Granicznej. Przewidywana ilość opraw do wymiany to 168 szt.  Inwestycja  wpłynie pozytywnie na rozwiązanie problemów środowiskowych. Modernizacja oświetlenia ulicznego ma także na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg, a także rozświetlenie obiektów i przestrzeni miejskiej. Oprawy LED wyróżniają się  długotrwałością, dzięki której Miasto będzie mogło zaoszczędzić dodatkowe środki na kosztach konserwacji i wymianie opraw.

 

 

Informacja o źródle i kwocie dofinansowania

 

  • Modernizacja oświetlenia ulicznego to projekt, który znalazł się na liście zadań priorytetowych do dofinansowania w kwocie 200 000,00 zł z programu Mazowsze dla klimatu 2023. W dniu 21 czerwca  2023 r. została podpisana umowa o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację tego zadania. Zadanie jest kontynuacją modernizacji oświetlenia z programu Mazowsze dla klimatu 2022. W roku 2023 r. zostaną wymienione wyeksploatowane oprawy sodowe na energooszczędne oprawy LED z wewnętrzną, autonomiczną redukcją mocy w ulicach Kard. Wyszyńskiego i Granicznej. Przewidywana ilość opraw do wymiany to ponad 200 szt.  Inwestycja  wpłynie pozytywnie na rozwiązanie problemów środowiskowych. Modernizacja oświetlenia ulicznego ma także na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg, a także rozświetlenie obiektów i przestrzeni miejskiej. Oprawy LED wyróżniają się  długotrwałością, dzięki której Miasto będzie mogło zaoszczędzić dodatkowe środki na kosztach konserwacji i wymianie opraw.

 

Baner z informacjami o dofinansowaniu.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij