Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Program Mazowsze dla Czystego Powietrza

  • „Dbajmy o przestrzeń miejską” - zakup zamiatarki drogowej z funkcją mycia na mokro to projekt, który znalazł się na liście zadań priorytetowych do dofinansowania w kwocie 200 000,00 zł z programu Mazowsze dla Czystego Powietrza 2022. W dniu 30 maja 2022 r. została podpisana umowa o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację tego zadania.

    Zakup maszyny do czyszczenia pasów drogowych na mokro zwiększy miejski potencjał inwestycyjny w zakresie ograniczania niskiej emisji. W chwili obecnej Zakład Obsługi- „Piękne Miasto” nie dysponuje takim urządzeniem w parku maszyn a posiadane zamiatarki wykonują ok. 1000 km rocznie, co potwierdza zapotrzebowanie na maszyny sprzątające. Dotychczasowe działania proekologiczne Zakładu Obsługi – „Piękne Miasto” takie jak rezygnacja z dmuchaw do sprzątania liści czy wykonanie samodzielne przyczepy do stosowania solanki na ciągach pieszo-rowerowych na oblodzonych nawierzchniach zimą (ograniczające zużycie soli) wywołało pozytywną  reakcję władz Mazowsza.

 

 

Herb i logo samorządu Województwa Mazowieckiego i nazwa zadania.

 

  • Kontrola przestrzegania uchwały antysmogowej na terenie Miasta Józefowa to projekt, który znalazł się na liście zadań priorytetowych do dofinansowania w kwocie 12 000,00 zł z programu Mazowsze dla Czystego Powietrza 2023. W dniu 21 czerwca  2023 r. została podpisana umowa o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację tego zadania. Zadanie polega na  zleceniu usługi pomiarów gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza wchodzących w skład dymu pochodzącego z kominów budynków znajdujących się na terenie Józefowa przy pomocy Bezzałogowych Statków Powietrznych (dalej: BSP) oraz zlecenie badania próbek popiołu z palenisk domowych.

 

Tablica z informacjami nt. dofinasowania.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij