Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Pomóż w walce ze smogiem - wypełnij ankietę

22 lipca 2020

Aby skutecznie walczyć ze smogiem miasto musi mieć informacje na temat obecnej skali zanieczyszczenia powietrza. Dlatego prosimy o wypełnienie ankiety nt. źródeł ogrzewania nieruchomości.
 
Obecne dane nt. źródeł smogu opierają się na informacjach o liczbie nieruchomości podłączonych do gazu, wymienionych kotłów i niewielkiej liczbie wypełnionych przez mieszkańców ankiet nt. źródeł ogrzewania swoich domów. To za mało, aby móc ustalić dokładny poziom niskiej emisji w Józefowie i stopień w jakim w mieście przekraczane są dopuszczalne normy, a następnie wdrożyć skuteczne rozwiązania mające na celu poprawę jakości powietrza.
 
Dlatego Miasto Józefów przystąpiło do rządowego projektu ZONE (System Wsparcia Polityk i Programów Ograniczenia Niskiej Emisji). Dzięki temu, możliwe będzie zebranie wiarygodnych informacji, które pomogą w kształtowaniu systemu poprawy jakości powietrza w Józefowie i w Polsce.
 
Wypełnienie ankiety jest teraz wyjątkowo łatwe i można to zrobić na kilka sposobów:
 
- e-mailem na adres: m.bogusz@jozefow.pl poprzez uzupełnienie wersji elektronicznej bądź przesłanie skanu lub zdjęcia wersji papierowej formularza,
 
lub
 
- w wersji papierowej bezpośrednio w Urzędzie Miasta Józefów (ul. Kardynała Wyszyńskiego 1),
 
lub
 
- pocztą na adres: Urząd Miasta Józefowa, ul. Kard. Wyszyńskiego 1, 05-420 Józefów,
 
lub 
 
poprzez skorzystanie z platformy ZONE, która dostępna jest pod adresem: https://login.zone.gov.pl oraz jako aplikacja mobilna ZONEapp (do ściągnięcia w sklepie Google Play lub AppStore).
Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Poprawa jakości powietrza w Józefowie możliwa jest tylko dzięki wspólnym działaniom.
 
Ankiety można składać do końca lipca 2020 r.
 
Inwentaryzacja urządzeń grzewczych dotyczy budynków mieszkalnych, gospodarczych, handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej i prowadzona jest w celu zlokalizowania wszystkich źródeł niskiej emisji znajdujących się na terenie miasta, w tym takich źródeł ciepła w których stosowany jest opał o złej charakterystyce, spalane są odpady bądź spalanie odbywa się w sposób nieefektywny. 
 
Wyniki inwentaryzacji do której zobowiązane są wszystkie samorządy gminne z terenu województwa mazowieckiego posłużą do  opracowania szczegółowego harmonogramu ograniczenia emisji substancji z procesu wytwarzania energii cieplnej dla potrzeb ogrzewania w lokalach mieszkalnych, handlowych, usługowych oraz użyteczności publicznej w gminach województwa mazowieckiego, którego głównym założeniem jest likwidacja źródeł niskiej emisji odpowiedzialnych za przekroczenia norm jakości powietrza. Tym samym pozwoli to na wdrożenie skutecznej metod pozwalających na obniżenie stężenia określonych substancji w powietrzu do dopuszczalnych i docelowych poziomów, a tym samym poprawę stanu zdrowia i jakości życia mieszkańców.
 
 
(Miasto Józefów)
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij