Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

PKS Grodzisk Mazowiecki zmniejsza liczbę kursów - zmiany w rozkładzie L50

13 maja 2022

Z powodu braków kadrowych firma obsługująca kursującą w Józefowie i Wiązownie linię L50 zmuszona jest czasowo zmienić rozkład jazdy. Liczba kursów do Kącka została zmniejszona. "Pętla" po Józefowie zostaje bez zmian.

Autobus L50 to linia warszawskiego ZTM finansowana przez gminy Józefów i Wiązowna. Za obsługę linii odpowiada firma wybrana przez ZTM w przetargu. W przypadku L50 jest nią PKS Grodzisk Mazowiecki. W wyniku problemów kadrowych firma była zmuszona aby czasowo zawiesić niektóre kursy na odcinku trasy PKP Józefów - Kąck. Dodatkowe kursy po Józefowie - tzw. pętla, którą autobus wykonuje ulicami Wyszyńskiego, 3 Maja, Graniczną i Nadwiślańską pozostają bez zmian.

"Bardzo przepraszamy za tę niezamierzoną sytuację, wynikłą z braku kierowców do obsługi zadań. Kilku kierowców nie zgłosiło się do pracy, pomimo wcześniejszych deklaracji i ustaleń, co do świadczenia pracy" - poinformował przewoźnik.

Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać do końca maja. PKS Grodzisk Mazowiecki deklaruje, że po tym czasie kursowanie linii L50 ma powrócić do dotychczasowego planu.

 

W odpowiedzi na informacje mieszkańców o niepunktualnych kursach (zdarzało się, że autobusy przyjeżdżały na przystanki zbyt wcześnie) informujemy, że Miasto Józefów przekazało przewoźnikowi uwagi i uczuliło, aby kursy odbywały się o dokładnie wyznaczonych godzinach. Za nietrzymanie się rozkładu jazdy firmie będą naliczane kary umowne.

 

Jednocześnie przypominamy mieszkańcom, że wszystkie przystanki w Józefowie są "na żądanie", co oznacza, że pasażer musi w sposób wyraźny zasygnalizować wolę zatrzymania autobusu. Chcąc wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie” należy nacisnąć przycisk „stop” lub „drzwi”. Ważne, aby nie robić tego w ostatniej chwili, już na przystanku, lecz wcześniej -  tak, aby kierujący mógł zatrzymać autobus w strefie przystanku.

Chcąc wsiąść do autobusu na przystanku „na żądanie”, pasażer musi być widoczny dla kierowcy – powinien więc stanąć tak, aby kierujący autobusem łatwo mógł go dostrzec - wtedy jest zobowiązany do zatrzymania pojazdu.

 

Aktualny rozkład jazdy zawsze na www.wtp.waw.pl 

Tymczasowy rozkład jazdy (PDF)

 

(Miasto Józefów)

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij