Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Opóźnienia w asfaltowaniu dwóch ulic

03 grudnia 2021

Opóźnia się modernizacja odcinków ulic Sienkiewicza i Złotej Jesieni. Wykonawca, Alblu sp. z o.o., złożył wniosek o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji powołując się na utrudnienia związane z pandemią. Według deklaracji firmy, ulice maja być gotowe do 15 i 27 grudnia. Tegoroczne remonty pozostałych dróg w Józefowie wykonywane są zgodnie z harmonogramem.

 

W tym roku rozpoczęto remont i budowę nawierzchni na 12 odcinkach dróg w Józefowie. Większość z nich została już zakończona lub realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Niestety opóźnia się modernizacja dwóch ulic: Złotej Jesieni na odcinku od ul. Sadowej do ul. Rejtana i Sienkiewicza między ul. Kopernika a ul. Ogrodową.

Za remont obu ulic odpowiada firma Alblu sp. z o. o. Wykonawca wygrał postępowanie przetargowe ogłoszone 29 kwietnia br. i 16 czerwca podpisał umowy z miastem, na mocy której zobowiązał się do wykonania modernizacji obu dróg do 16 listopada. Wobec braku widocznych postępów, miasto wielokrotnie występowało o przyspieszenie i zintensyfikowanie prac na placu budowy.

Przed upływem terminu zapisanego w umowie firma wystąpiła z wnioskiem o przedłużenie go do 15 grudnia w przypadku ul. Sienkiewicza i do 27 grudnia w przypadku ul. Złotej Jesieni. Jako powód podała problemy  kadrowe wynikające z zachorowań na COVID-19.

Na ul. Sienkiewicza wykonano już zjazdy na posesje, krawężniki oraz częściowo podbudowę. Rozpoczęły się prace nad odwodnieniem i poboczami. Następnym etapem powinno być wylanie nawierzchni asfaltowej i wykonanie progów zwalniających. Na dzień dzisiejszy ulica jest przejezdna. Na ul. Złotej Jesienie wykonano tylko niektóre prace przygotowawcze, m.in. wycinkę drzew i tyczenie. Przejazd ulicą jest możliwy, ale utrudniony.

 Biorąc pod uwagę warunki meteorologiczne i brak postępu robót na placu budowy istnieje ryzyko, że wykonawca nie dotrzyma warunków umowy i modernizacja ulic nie zakończy się przed zimą.

 - Jest mi niezmiernie przykro mi, że doszło do takiej sytuacji. Przepraszam mieszkańców i użytkowników obu ulic za powstałe utrudnienia - mówi burmistrz Marek Banaszek. - Miasto dołożyło wszelkich starań, aby wybór wykonawcy odbył się sprawnie i rzetelnie. Nic nie wskazywało na to, że inwestycje będą zagrożone. Sytuacja, w której inwestor pozostawia rozpoczętą budowę ulicy na sezon zimowy jest zupełnie nietypowa w Józefowie. Będziemy dążyć do jak najszybszego zakończenia modernizacji obu ulic – podkreśla burmistrz.  

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij