Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach już działają

12 października 2018

W odpowiedzi na prośby rodziców, józefowskie przedszkola zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza. Urządzenia znajdą się we wszystkich placówkach prowadzonych przez Miasto.
 
W toku zapytania ofertowego wygrała firma Intec Medical z ofertą zakupu oczyszczaczy Boneco P700 i P340. Oba modele wyposażone są w filtry: wstępny - zatrzymujący m. in kurz, filtr HEPA zatrzymujący większość mikroskopijnych zanieczyszczeń, w tym pyły zawieszone, roztocza, bakterie i wirusy oraz filtr węglowy, który usuwa przykre zapachy i opary chemiczne oraz wyłapuje duże cząstki unoszące się w powietrzu (benzen, formaldehyd, ksylen). 
 
- Jeśli urządzenia spełnią swoją rolę, rozważymy zakup kolejnych sztuk do innych budynków użyteczności publicznej. Trzeba jednak pamiętać, że to działanie doraźne. Dlatego polityka antysmogowa miasta skupia się przede wszystkim na walce z głównymi źródłami smogu oraz m.in. na sukcesywnym likwidowaniu pieców na paliwa stałe - mówi zastępca burmistrza Marek Banaszek.
 
Zakup oczyszczaczy poprzedzony był rozeznaniem rynku, porównaniem parametrów dostępnych urządzeń i analizą opracowań ekspertów na ten temat. Zakupiono 13 oczyszczaczy - do wszystkich budynków przedszkolnych zarządzanych przez Miasto. Ich wybór został pozytywnie oceniony przez osoby i stowarzyszenia zajmujące się walką ze smogiem, m.in. Otwocki Alarm Smogowy.
 
(UM Józefów)
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij