Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Nowe sukcesy KSW Bushi

24 lutego 2015

21 lutego zawodnicy KSW Bushi rozpoczęli wiosenny sezon startowy występem na dwóch imprezach kyokushin. Część ekipy wystąpiła na Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się podwarszawskiej Lesznowoli.  Druga - wzięła udział w V Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny czyli Rudnika nad Sanem. Łącznie na obu imprezach zawodnicy KSW Bushi wywalczyli 5 złotych i 2 brązowe medale.

W turnieju w Rudniku wzięło udział ok. 230 zawodników z klubów współpracujących z International Karate Organization oraz kliku klubów kyokushin z Podkarpacia działających w innych organizacjach. Uczestnicy zawodów rywalizowali w konkurencji kumite, czyli wolnej, pełno kontaktowej walki w przepisach IKO oraz konkurencji karta.

Złoto zdobyli:

Izabela Jedlińska (kat. kobiet rocznik 1999-1996 pow. 55 kg),

Kamil Kisiel (kat. chłopców rocznik 2003-02 do 45 kg).

Oskar Gębala (kat. chłopców rocznik 2004-05 do 45 kg),

Jan Kacprzak (kat. chłopców rocznik 2006 i młodsi poniżej 25 kg).

Trzecie miejsca wywalczyli: Stanisław Jędrkiewicz (kat. chłopców rocznik 2003-02 do 45 kg) i Filip Rutkowski (kat. chłopców rocznik 2006 i młodsi powyżej 25 kg).

W Mistrzostwach Mazowsza wzięli udział zawodnicy z klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Wśród zawodników KSW Bushi najlepiej zaprezentował się Łukasz Helt (kat. juniorów do 65 kg). który zdobył złoty medal.

KSW Bushi reprezentowali także: Patryk Gejdel (kat. Kadetów do 40 kg) oraz Michał Broda (kat. Kadetów do 40 kg).