Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Narodowy Spis Powszechny '21 zakończony

06 października 2021

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie dziękuje za wykazane zainteresowanie uczestnictwem w Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 i przypomina, że udział w nim był obowiązkowy.

 

Tegoroczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - – największe badanie statystyczne obejmujące całą populację ludności i mieszkań naszego kraju - trwał 6 miesięcy i został ostatecznie zakończony 30 września 2021 r. (o godzinie. 24.00). Obecnie nie ma już możliwości wzięcia w nim udziału.


"Nadmieniamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 był obowiązkowy, a obowiązek ten wynikał wprost z ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2021 poz. 1143).

Wyjaśniamy, że czynem zabronionym była odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlegająca penalizacji zgodnie z art. 57 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 955). Możliwość nałożenia kary grzywny dotyczy respondentów, którzy odmówili udziału w badaniu.

Zakłada się, że wobec osób, które nie mogły lub nie zdążyły w ustawowym terminie udzielić informacji w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, nie będą kierowane wnioski o ukaranie."

 

(Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij