Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

MOK: październik z kulturą

24 września 2024

W październiku Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty Agi Zaryan, zespołu Plateau z gościnnym występem Soni Bohosiewicz, spotkanie autorskie z Mirosławem Baką. W programie MOK jak zawsze znalazły się również wystawy i wernisaże, wycieczki rowerowe, spotkania i koncerty dla dzieci.

 

Repertuar może ulec zmianie. Prosimy o weryfikację na stronie https://mokjozefow.pl/ .

 

Repertuar MOK na październik:

„MÓJ DOM. LUDNOŚĆ CYWILNA W OBLICZU WOJEN: POLSKA,UKRAINA, SYRIA, IRAK, LIBAN”/WYSTAWA PLENEROWA
Na wystawie, przygotowanej przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Domem Spotkań z Historią, oglądamy archiwalne zdjęcia z Polski z okresu II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Zestawiono je ze współczesnymi obrazami wojny z Iraku, Libanu, Syrii i Ukrainy z lat 2019-2022. Ich autorką jest współpracująca z PAH fotografka Agata Grzybowska. Historyczne fotografie pochodzą ze zbiorów Centralnej Agencji Fotograficznej (obecnie Polska Agencja Prasowa) oraz z archiwów amerykańskich korespondentów wojennych Juliena Bryana i Johna Vachona. Ekspozycję tworzą 23 fotografie.
Wystawa potrwa do końca listopada.
Miejsce:
Galeria Park, skwer przed MOK

 

4 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „REALNE/NIEREALNE 2.0”/WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA JULII KUBICY
„Interesują mnie zwykłe sytuacje, miejsca i bohaterowie, bo gdy przyjrzeć im się z bliska, można odkryć nowe światy, formy i znaczenia. A realne staje się nierealnym” – opowiada Julia Kubica. Artystka zaczęła malować prawie dekadę temu mieszkając w Bieszczadach. Jest absolwentką Studiów Podyplomowych ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi (2023). Pracuje w technikach: akryl, olej, pastel, techniki mieszane, kolaż. Od ośmiu lat jest mieszkanką Józefowa. Pracuje w MOK Józefów zajmując się graficzną stroną promocji ośrodka.
Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 29 listopada.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka

 

5 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)
GODZ. 10:00 MIEJSCA HISTORYCZNE, MIEJSCA CIEKAWE/„SZLAKIEM HISTORII BUNKRÓW WIĄZOWNA”/WYCIECZKA ROWEROWA
Trasa wycieczki to ok. 15 km, czas: 4 godz. Wycieczka historyczno-rekreacyjna. Prosimy o zabranie kamizelek rowerowych. Dzieci obowiązkowo zakładają kaski rowerowe. Prowadzenie: Janusz Prządka.
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy do 3 października: s.steckiewicz@mokjozefow.pl
Wyjazd: Spod Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki, ul. Kard. Wyszyńskiego 2.


GODZ. 11:00 „DOOKOŁA”/KONCERT DLA DZIECI ŚWIĘTOŃ/WIŚNIEWSKI/OSICKI
„Muzyka, która traktuje dzieci poważnie. Nasz koncert to zaproszenie dzieci do wspólnego muzykowania i niepoważnych rozmów na poważne tematy” – opowiadają muzycy. Trio tworzą: Agata Świętoń – autorka muzyki i tekstów, wokalistka; Paweł Osicki PUSZ – perkusista, wokalista, inżynier dźwięku i producent oraz Ignacy Jan Wiśniewski – gra na instrumentach klawiszowych i śpiew.
Bilety: 20 zł normalny/15 zł ulgowy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

GODZ. 18:00 „MOJE CIAŁO JEST MOJE OD WCZORAJ”/MONODRAM

Spektakl daje otuchę, nadzieję i odwagę do podążania za głosem serca. Jest to wzruszająca, pełna zwrotów akcji i niepozbawiona humoru opowieść o odwadze, marzeniach i miłości (także tej do siebie). Historia kobiety, która pewnego dnia budzi się obok obcego mężczyzny, w obcym domu, zupełnie nie pamiętając kim jest. Krysia po latach błądzenia po obcych lądach znajduje w sobie odwagę i szczerość, by wkroczyć na własną ścieżkę serca. Monodram został napisany i wyreżyserowany przez Hankę Bondarenko – aktorkę, reżyserkę i dramatopisarkę.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 70 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

6 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „PIAZZOLA for 4!”/KONCERT

Koncert wypełniony muzyką Astora Piazzolli. Publiczność pozna historie o podbojach sercowych artysty, barwne perypetie kolejnych zauroczeń kompozytora i wpływ kobiet na jego twórczość. Nie zabraknie „Czterech Pór Roku w Buenos Aires” – monumentalnego dzieła życia kompozytora oraz nieśmiertelnego „Libertango” w odsłonie kwartetowej. Na scenie wystąpi duet gitarowo-fortepianowy Walicki-Popiołek Duo, któremu będą towarzyszyć wokalistka Patrycja Zarychta oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 60 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

7  PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „MAŁO LAT MAM, CZYTAM SAM”/WYKŁAD DLA RODZICÓW
Zapraszamy na wykład skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, zachęcający do nauki wczesnego czytania. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę czytania? Od czego zacząć pracę z dzieckiem? Czy metody nauczania mają znaczenie? Co może być przyczyną niepowodzeń i jak sobie z nimi radzić?  Co wpływa na chęć lub niechęć do czytania? Solidna dawka sprawdzonych i atrakcyjnych zabaw i zadań związanych z czytaniem.

Prowadzenie: Renata Frąckiewicz – terapeutka, logopedka i nauczycielka.
Wstęp wolny. Czas trwania 90 min.
Miejsce:
sala widowiskowa MOK.

 

11 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „ŚLADAMI MISTRZÓW”/MIROSŁAW BAKA/SPOTKANIE AUTORSKIE

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W filmie zadebiutował jeszcze podczas studiów w 1985 roku w filmie „Daleki dystans” w reż. Mirosława Borka. Spektakularnym sukcesem okazał się „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego, z 1988 roku, w którym Mirosław Baka zagrał rolę Jacka Łazara – młodego mordercy taksówkarza. Wśród wielu innych nagród film zdobył, przyznaną wówczas po raz pierwszy, Europejską Nagrodę Filmową „Felix”. Aktor ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych, pracował m.in. z Kieślowskim, Wajdą, Pasikowskim, Barańskim, Lankoszem. Podczas spotkania, które poprowadzi Andrzej Kurdziel, nie zabraknie tematów związanych z ostatnimi produkcji takich jak „Chłopi” i „Sami swoi. Początek”. Aktor opowie również o najbliższych planach zawodowych.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

12 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ.11:00 WARSZTATY INDYJSKIE DLA RODZIN
Prezentacja strojów indyjskich i metody printingu, czyli stemplowania tkanin. Opowieść o ubiorze w Indiach, nauka wiązania sari, możliwość przymierzenia sari i innych strojów indyjskich, okazja do zrobienia sobie rodzinnego zdjęcia w strojach i indyjskiej stylizacji (fotobudka). Podczas warsztatów zespoły rodzinne będą ozdabiać poduszki i workoplecaki metodą indyjskich stempli. Prowadzenie: Aleksandra Murawska.
Udział bezpłatny. Zapisy do 10 października: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

GODZ. 18:00 PLATEAU GRA „PROJEKT GRECHUTA"/GOŚCINNIE WYSTĄPI SONIA BOHOSIEWICZ/KONCERT

Płyta „Projekt Grechuta”, z odważnymi wersjami piosenek Marka Grechuty, ukazała się marcu 2011 roku, zbierając uznanie publiczności i fantastyczne recenzje dziennikarzy. Teraz ponownie na żywo zabrzmią utwory z tego albumu, a gościnnie z zespołem Plateau zaśpiewa Sonia Bohosiewicz, która z zespołem współpracuje od 2011 roku. Jedna z najbardziej charyzmatycznych i najzdolniejszych aktorek swojego pokolenia, od wielu lat pokazuje publiczności także muzyczne oblicze.

Bilety: 50 normalny/40 ulgowy

Miejsce: sala widowiskowa MOK


17 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30-19.30 LOKALNE HISTORIE
Cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.
Wstęp wolny

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

19 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 17:00 „PIOSENKI Z MAZOWSZA"/KONCERT Z OKAZJI DNIA SENIORA

W programie znajdą się polskie piosenki rozrywkowe, znane i lubiane oraz autorskie. Usłyszymy utwory twórców z Mazowsza, m.in.: Seweryna Krajewskiego, Agnieszki Osieckiej, Ryszarda Rynkowskiego, Jacka Cygana, Włodzimierza Korcza. Prowadzący przybliży publiczności sylwetki tych twórców. Projekt przygotowany przez Fundację „Dla Ciebie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne wejściówki: dostępne od 7 października w biurze józefowskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówka, w poniedziałki i czwartki, w godz. 10:00–13:00.

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

26 PAŹDZIENIKA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „ZAGINIONE SKRZATY FRANKÓWKI” II EDYCJA/GRA RODZINNA

Po raz drugi zapraszamy zespoły rodzinne do poznania tajemnic skrzatów zamieszkujących Willę Frankówkę. Od dawna wiadomo, że w starych domach mieszkały skrzaty. Poszukajmy ich razem. Czeka na nas moc rozmaitych zagadek i zadań do wykonania. Prosimy o zgłaszanie się zespołów rodzinnych. Prowadzenie: Marcin Strzembosz.
Udział bezpłatny. Czas trwania 2 godziny. Zapisy do 24 października: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

GODZ. 17:00 POKAZ FILMÓW DOKUMENTALNYCH Z PROJEKTU „MAŁE ŚWIATY”
Uroczyste zakończenie i podsumowanie praktycznych warsztatów dla młodzieży z Józefowa, poświęconych kręceniu filmów dokumentalnych. Podczas pokazu uczestnicy zaprezentują swoje filmy i opowiedzą o pracy nad nimi. Projekt „Małe światy: warsztat realizacji filmów dokumentalnych w najbliższym otoczeniu” był realizowany w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Fundację Civis Polonus.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 


27 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 POLSKIE PIOSENKI/AGA ZARYAN Z ZESPOŁEM/KONCERT

Aga Zaryan sięga po utwory ulubionych, polskich, jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki artystów zupełnie niezwiązanych z jazzem, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Dzięki nowym aranżacjom Michała Tokaja słuchacze będą mieli okazję poznać je na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu. Usłyszymy m.in. „Kocham Cię, kochanie moje” Maanamu, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect, „La valse du mal” Kaliny Jędrusik, do słów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Aga przypomni również dokonania Czesława Niemena, Władysława Szpilmana, Krzysztofa Komedy.

Bilety: 90 normalny/80 ulgowy

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

Repertuar może ulec zmianie. Prosimy o weryfikację na stronie https://mokjozefow.pl/ .

 

(MOK)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij