Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Mistrzostwa Europy judo w Józefowie

05 lipca 2021

W weekend w józefowskich halach ICSiR odbyły się Mistrzostwa Europy w judo kata. Do Józefowa przyjechało 86 reprezentantów tej dyscypliny z całego starego kontynentu.

 

 

W uroczystej ceremonii otwarcia brał udział ambasador Japonii w Polsce Miyajima Akio, wiceprezydent Europejskiej Unii Judo Jane Bridge, prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka, burmistrz Marek Banaszek, członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk oraz wiceprezes Orlenu Janusz Szewczak.


- To zaszczyt, że nasza miejska hala sportowa stała się areną zmagań utytułowanych zawodników z całej Europy. Trzymam kciuki, abyście przywieźli z Józefowa upragnione medale i życzę, aby towarzyszyły Wam jak najlepsze wspomnienia z naszego miasta - powiedział burmistrz Marek Banaszek witając gości podczas ceremonii otwarcia mistrzostw. 

Burmistrz dodał, że Józefów od lat wspiera rozwój japońskich dyscyplin sportowych w Polsce. Od ponad 20 lat organizowane są tu zawody o ponadkrajowym zasięgu o Puchar Burmistrza w karate kyokushin, a popularności nabiera wywodzący się z Japonii ground golf.

Ogromne zasługi w propagowaniu judo kata w naszym mieście i promowania Józefowa jako miejsca sprzyjającego tej dyscyplinie ma Uczniowski Klub Judo Yuko i jego prezes Piotr Głuszyk.

W zawodach w Józefowie wystąpiło 60 zawodników seniorów i 26 juniorów walczących w sześciu grupach. Reprezentanci polskiej kadry narodowej zdobyli 9 dziewięć medali. Złoty medal w Ju No Kata w kategorii juniorów zdobyli braci Antoni i Stanisław Ptakowie. Natomiast w Nage No Kata srebro wywalczyli Aleksandra Masternak i Patryk Urban, a brąz Klaudia Wróblewska i Kacper Rola. W seniorach w Kime No Kata po srebro sięgnęli Jacek Kutyba i Zbigniew Wójtowicz, a po brąz Michał Taraszkiewicz i Robert Taraszkiewicz. W Katame No kata, w grupie drugiej na 2 miejscu uplasowali się Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk, a w grupie pierwszej 3 lokatę zajęli Łukasz Proksa i Marek Tarabura. Brązowe medale zdobyły także pary Anna Jagiełło - Leszek Piąstka w Kodokan Goshin Jutsu i Bartosz Machna - Dawid Kajdy w Nage No Kata.

Więcej informacji o zawodach

Relacja foto z wydarzenia  

 

(Miasto Józefów/ PZJ)

 

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij