Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Michał Piętka z UM w Józefowie – na czołowym miejscu w maratonie rowerowym

16 października 2014

Inspektor z Referatu Ochrony Środowiska zajął 6 miejsce w IV Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców.

IV Mistrzostwa Warszawy Mazowsza MTB Samorządowców odbyły się 12 października w Wawrze w ramach współpracy z Poland Bike - organizatorem LOTTO Poland Bike Marathon 2014.

W wyścigu na dystansie 27 kilometrów wzięło udział 21 samorządowców i pracowników służb publicznych m. in. z Wieliszewa, Warszawy, Płońska, Góry Kalwarii, czy też Piastowa.

33-letni Michał Piętka ukończył maraton w wynikiem 1 godzina 19 minut i 26 sekund – co uplasowało go na 6 pozycji. Do trzeciego miejsca na podium zabrakło mu jedynie 1 minuty 20 sekund.

- Gdybym tylko wiedział, że brakuje mi tak niewiele do liderów -  to na pewno byłbym w stanie bardziej „przycisnąć” – mówi inspektor.

Pracownik Urzędu Miasta w Józefowie zajął także 8 miejsce na 120 startujących w danym sektorze.

Michał Piętka jest amatorem - kolarstwo uprawia rekreacyjnie – marzy o zebraniu grupy józefowian, z którymi mógłby trenować.