Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Miasto oszczędza energię!

27 października 2022

Trwają prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego przy głównych ulicach Józefowa: Kardynała Wyszyńskiego i Granicznej. Wymienimy 166 wyeksploatowanych opraw elektrycznych sodowych na ledowe , co pozwoli na oszczędność energii oraz zmniejszenie emisji o ponad 50%!.


Modernizacja oświetlenia ulicznego poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg, a także rozświetli lepiej przestrzeń miejską. Oprawy LED wyróżniają się długotrwałością, dzięki której gmina będzie mogła zaoszczędzić dodatkowe środki na kosztach konserwacji i wymianie opraw.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Energooszczędne Miasto dla klimatu - modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Józefowa”. Wniosek o przyznanie dotacji dla tego zadania został pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i przyznano dofinansowanie w kwocie do 100 000,00 zł. Wcześniej ten sam projekt zyskał  dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego, również w kwocie 100 000,00 zł. To pokazuje jak potrzebne są inwestycje związane z modernizacją oświetlenia publicznego. nie tylko pozwalają na oszczędności, ale są przyjazne dla klimatu.


Nadzór nad inwestycją: Referat Gospodarki Komunalnej
Wartość robót: 282 176,76 zł .
Wykonawca robót: ELVOT Bogdan Uziębło ENERGETYKA I OŚWIETLENIA z siedzibą w Warszawie.

 

(Miasto Józefów)

 

 

Logo WFOŚ: napis" Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i rysunek zielonego liścia w kole.

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij