Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Lato w Józefowie

17 czerwca 2024

Jak co roku instytucje miejskie i lokalne stowarzyszenia przygotowały ciekawą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału!

 

 

  • Lato w mieście z ICSiR

Tegoroczna akcja „Lato w mieście” organizowana przez Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji rozpocznie się już 24 czerwca, a potrwa do 30 sierpnia. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W programie oczywiście nie zabraknie sztandarowych atrakcji znanych z lat ubiegłych.

 

Pływalnia

Codziennie w godzinach 10.00–16.00 basen przy ulicy Długiej będzie nieodpłatnie udostępniany dzieciom, młodzieży oraz studentom do 25. roku życia, którzy są mieszkańcami naszego miasta. Atrakcją dodatkową będzie rozstawiony na trzech torach wodny tor przeszkód Wibit.

 

Hala sportowa i boisko wielofunkcyjne

Zajęcia w hali sportowej odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–16.00. Dyscyplinami, które z pewnością pojawią się w planie zajęć, będą piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy oraz badminton. Poza nimi instruktorzy, którzy czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników – organizować będą gry i zabawy ruchowe kształtujące zdolności merytoryczne, dotyczące powyższych sportów. Założeniem jest bowiem zaszczepienie wśród młodych józefowian pasji do sportu i ułatwienie im wykonania pierwszych kroków w poszczególnych dyscyplinach.

Równolegle, także w godzinach 10.00–16.00 na zewnętrznym boisku wielofunkcyjnym organizowane będą ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy ruchowe.

 

Warsztaty i skimboard

W programie tegorocznego „Lata w mieście” znalazły się dwa cykle: warsztaty artystyczne (dwa razy w miesiącu) i dwudniowe zajęcia skimboardowe (raz w miesiącu).

 

Wycieczki

W ramach wakacyjnej akcji ICSiR odbędą się ponadto dwie wycieczki. W planach są wyjazdy do Majalandu oraz parku Kosmiczne Ranczo.

 

Szczegóły dotyczące akcji „Lato w mieście” ukazywać się będą na bieżąco na stronie internetowej www.icsir.pl oraz na facebookowym profilu centrum.

 

 

  • Wakacje w świetlicy

Jak co roku zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od sześciu lat) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zajęć wakacyjnych w świetlicy działającej przy parafi i pw. Matki Bożej Częstochowskiej od 1 do 26 lipca.

Zajęcia będą odbywały się pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–16.00. Dzieci będą korzystały z naszego zaplecza dydaktyczno-rozrywkowego, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, sportowych, muzycznych, komputerowych.

Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, słodycze, napoje. Serdecznie zapraszamy.

 

 

  • Lato w szkołach

Tradycyjnie już w Szkołach Podstawowych nr 2 i 3 w wakacje odbędą się półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Uśmiech dla Dwójki (w lipcu i sierpniu) i Stowarzyszenie Józefowska Trójka (w lipcu).

Wzorem lat poprzednich na uczestników czekać będą niezapomniane wakacje pełne aktywności i kreatywności. Codziennie podczas półkolonii będziemy mieli niedługą wycieczkę (kino, teatr, ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi, plac zabaw, boisko, basen, leśne wędrówki, gry i zabawy terenowe) oraz warsztaty: ekologiczne, kulinarne, przyrodnicze, chemiczne, fizyczne, artystyczne, rękodzielnicze, majsterkowania.

Uczestnicy półkolonii będą brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składać się będzie z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Ja co roku zachęcać będziemy do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

 

  • W bibliotece nie tylko książki

Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Znajdziecie tu dobrą literaturę czy film, a także szeroką gamę tytułów czasopism. Sympatycy audiobooków również się nie zawiodą. Warto też pamiętać o możliwościach nieodpłatnego korzystania z pracowni komputerowej i wypożyczania gier planszowych, które można zabrać ze sobą i wykorzystać z przyjaciółmi w domu czy plenerze.
Przypominamy, że w wakacje biblioteki w Józefowie i Michalinie w soboty będą nieczynne. Zapraszamy na profil na Facebooku oraz stronę biblioteka.jozefow.pl.

 

 

  • Józefovia zaprasza na letnie półkolonie dla dzieci

Józefovia serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat na letnie półkolonie pod hasłem „Młodzi mistrzowie”. To wyjątkowa okazja, aby spędzić wakacje aktywnie, na sportowo i z mnóstwem atrakcji. Półkolonie organizowane przez Józefovię to nie tylko treningi piłkarskie prowadzone przez doświadczonych trenerów, ale także szereg innych atrakcji. Na uczestników czekają zajęcia w parku linowym i minigolf, które zapewnią dawkę adrenaliny oraz zabawy na świeżym powietrzu. W gorące dni dzieci będą mogły schłodzić się na basenie, a dla kinomaniaków przewidziane są seanse filmowe. Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu będzie bitwa Nerf, która dostarczy wielu niezapomnianych chwil. Ponadto w ramach półkolonii dzieci będą uczestniczyć w różnorodnych zabawach edukacyjnych, które łączą naukę z rozrywką.

Zajęcia będą odbywać się na stadionie przy ulicy Dolnej 19. Każdego dnia dzieci otrzymają dwa posiłki – zdrowe i smaczne, dostosowane do ich potrzeb żywieniowych.

Półkolonie będą odbywać się w pięciodniowych turnusach: 24–28 czerwca, 1–5 lipca, 8–12 lipca, 15–19 lipca i 22–26 lipca.

Koszt uczestnictwa wynosi 750 zł dla zawodników z klubu Józefovia oraz 800 zł dla dzieci spoza klubu. Klub oferuje także rabaty na kolejne turnusy, co czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Zapisy już trwają! Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy po wcześniejszej wiadomości mailowej lub telefonicznej.

Telefon: 517 047 115, email: mlodzimistrzowie@gmail.com

 

 

  • Miejski Ośrodek Kultury: Wakacyjna heca – akcja letnia 2024 (1.07–30.08)

    Program dla dzieci i młodzieży w wieku 6+/10+/12+

Przez dwa miesiące nie zabraknie rozmaitych propozycji dla tych, którzy zostaną na wakacje w mieście. W ramach zajęć proponujemy bezpłatne warsztaty – plastyczno-kreatywne, teatralne, taneczne, naukę szydełkowania, a także szachy i seanse kinowe, a także cztery spektakle teatralne, na które zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

 

Zapisy obowiązują: osoby indywidualne na warsztaty, a grupy zorganizowane do kina i na spektakle. W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz konkretnych dat wybranych zajęć, w których dziecko będzie uczestniczyło (np. „Małoletni teatr letni”: 1 i 8 lipca.). Zapisy przyjmujemy mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.

Bilety na spektakle w cenach: 10 zł dla dziecka, 15 zł dla opiekuna, do kupienia w kasie MOK (od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–18.00) lub na https://biletyna.pl/Jozefow/Miejski-Osrodek-Kultury.

 

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bardzo prosimy o wcześniejsze powiadomienie mailowe w przypadku rezygnacji z danych zajęć. Brak zgłoszenia nieobecności będzie skutkował wypisaniem uczestnika z listy pozostałych zajęć.

 

Program warsztatów dla dzieci w wieku 6+

Poniedziałki (lipiec) w godz. 10.00–11.00

„Małoletni teatr letni” – warsztaty teatralne 6+

Pobawmy się w teatr! Czeka Was mnóstwo zabaw i ciekawych zadań, które pobudzą wyobraźnię. Prowadzenie: Wiktoria Swat – instruktorka teatralna, aktorka. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, salon.

 

Wtorki (lipiec–sierpień) w godz. 10.00–11.00, oferta dla szkół w godz. 11.15–12.15

„Piórka, kamyki i patyki” – warsztaty plastyczne 6+

Czasem najprostsze materiały są najlepszą wakacyjną zabawką. Zobacz, co możemy z nich razem zrobić. Zapraszamy na warsztaty plastyczne inspirowane naturą.

Prowadzenie: Paula Gontarz – instruktorka plastyki. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, sala nr 2/3.

 

Środy (lipiec–sierpień) w godz. 10.00–11.00

„No ładne rzeczy…” – warsztaty kreatywno-plastyczne 6+

Wykonaj z nami rzecz, która będzie „cieszyć oko”. Warsztaty rozwijające zdolności manualne i wyobraźnię plastyczną.

Prowadzenie: Małgorzata Kruk, instruktorka MOK, zajęcia Manualny Mix. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, sala nr 2/3.

 

Czwartki (lipiec–sierpień) w godz. 11.00–12.00

„Hulanki i podskoki” – warsztaty taneczne 6+

Zapraszamy na letnie zajęcia taneczne, które dodadzą Wam mnóstwo energii! Po rozgrzewce (nie zabraknie zabaw ruchowych przy muzyce) będziemy uczyć się prostych układów tanecznych.

Prowadzenie: Joanna Ketner, instruktorka tańca. Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

7 i 8 sierpnia (środa i czwartek) w godz. 10.00–13.00

„Nie ma jak u Babci” – spotkanie 6+

Jesteśmy grupą mieszkanek 50+ z Józefowa, wolontariuszek stowarzyszenia ESPAR 50+ i zapraszamy Cię do wspólnego spędzenia czasu. Podczas spotkań pogramy w letniskowe gry rekreacyjne, wykonamy kartki z wakacji w mieście i wyślemy do rodziny, napijemy się razem wakacyjnej herbatki. Pokażemy Ci gry, zabawy i aktywności, w które kiedyś same grałyśmy: ciupy, chłopka, klasy itp.

Prowadzenie: wolontariuszki stowarzyszenia ESPAR 50+.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka.

 

Program warsztatów dla młodzieży w wieku 10+

Poniedziałki (lipiec) w godz. 11.15–12.15

„Teatralne śmiałki w poniedziałki” – warsztaty teatralne 10+

Podejmij rękawicę, którą rzuca Ci teatr i rozwijaj z nami swój talent! W formie ciekawych zabaw popracujesz z głosem, ciałem i partnerem na scenie.

Prowadzenie: Wiktoria Swat, instruktorka teatralna, aktorka. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, salon.

 

Wtorki (lipiec–sierpień) w godz. 10.00–12.00

„Latem malowane” – warsztaty malarskie 10+

Zapraszamy na spotkania z malarstwem przy sztalugach. Tematem będzie otoczenie Willi Frankówki, józefowski pejzaż lub temat własny, jaki uczestnik ma ochotę malować.

Prowadzenie: Magdalena Car, instruktorka MOK, zajęcia Otwarta Pracownia Ilustracji. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, sala nr 1, plener.

 

Środy (lipiec–sierpień) w godz. 10.00–11.30

„Pasja dziergania” – warsztaty szydełkowania 10+

Lato to najlepszy moment, aby zacząć przygodę ze sztuką, która od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans.

Prowadzenie: Ewa Walo, instruktorka MOK, zajęcia Szydełko i druty. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, sala nr 1.

 

Czwartki (lipiec–sierpień) w godz. 12.15–13.15

„Hulanki i podskoki” – warsztaty taneczne 10+

Zapraszamy na letnie zajęcia taneczne, które dodadzą Wam mnóstwo energii! Po rozgrzewce będziemy uczyć się prostych układów tanecznych.

Prowadzenie: Joanna Ketner, instruktorka tańca. Miejsce: Klub Hydrofornia.    

                       

Program warsztatów dla młodzieży w wieku 12+

Wtorki (9 i 16 lipca) w godz. 16.00–18.00

„Emocje zaklęte w fotografii. Odkrywamy swoje marzenia, radości i potrzeby” – warsztaty 12+

Nie robić zdjęć – mamy już wszystkie potrzebne kadry. W swobodnej atmosferze stworzymy prace plastyczne oraz pobawimy się słowem inspirując się fotografiami. Będzie czas na kreatywność oraz luźną rozmowę o tym, co nas zainspirowało i jakie mamy przemyślenia powstałe w trakcie tworzenia. Nie trzeba mieć doświadczenia w rysowaniu czy pisaniu. 

Prowadzenie: Kinga Czarnecka, arteterapeutka, pasjonatka fotografii i jej zastosowania w rozwoju osobistym. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, sala nr 1.

 

Poniedziałek (22 lipca) w godz. 16.30–18.00

„Makijaż na każdą okazję” – warsztaty kosmetyczne 12+

Dołącz do nas, a pokażemy Ci parę wskazówek, jak prawidłowo zadbać o higienę skóry i wykonać dobry makijaż. Zachęcamy do przyniesienia swoich kosmetyków.

Prowadzenie: wolontariuszki stowarzyszenia ESPAR 50+, Barbara Gaworska, Liera Matvienko. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, salon.

 

Wtorek (13 sierpnia) w godz. 16.00–17.00

„Odkryj magię pasji: poszukiwanie Twojej mocy” – warsztaty 12+

Daj się zabrać w podróż odkrywania i wyrażania swoich pasji! Poprzez interaktywne aktywności i inspirujące rozmowy poszukamy wspólnie, co naprawdę Cię interesuje i jak możesz wykorzystać swoją wewnętrzną moc do osiągnięcia marzeń. Przyjdź i pozwól pasji zapłonąć! Czekają inspirująca atmosfera, wspaniała zabawa i mnóstwo możliwości samorozwoju.

Prowadzenie: Mateusz Kowalski, analityk FMCG, socjolog, podróżnik, miłośnik sportu i kina. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, salon.

 

Środa (7 sierpnia) w godz. 16.30–18.00

„Dlaczego fajnie jest pracować w reklamie?” – warsztaty 12+

Jeśli interesuje Cię robienie filmów, projektowanie graficzne, pisanie scenariuszy, projektowanie stron www, kodowanie aplikacji, bycie influencerem/influencerką, zajrzyj do mnie, a powiem Ci dlaczego fajnie jest pracować w reklamie.

Prowadzenie: Marcin Gaworski, CEO&co-founder 180heartbeats+Jung von Matt, prezes stowarzyszenia komunikacji marketingowej SAR.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, salon.

 

Czwartek (8 sierpnia) w godz. 15.00–18.00

„Nie ma jak u Babci” – spotkanie dla młodzieży 12+

Zapraszamy Cię na wspólną popołudniową herbatkę w letnisku Józefów do altany przed Frankówką. Na powietrzu, przy stole nakrytym porcelanową zastawą, porozmawiamy, spróbujemy smakołyków jak u babci i zagramy w grę bingo.

Prowadzenie: wolontariuszki stowarzyszenia ESPAR 50+.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, altana.

 

Piątek (9 sierpnia) w godz. 15.00–18.00

„Rzemiosło artystyczne” – warsztaty 12+

Warsztat to połączenie stolarstwa i tkactwa w jednym. Razem stworzymy ramkę, a na niej zrobimy tkaninę. Będziemy wkręcać, snuć i tkać. 

Prowadzenie: wolontariuszki ESPAR 50+, Anna Rucińska i Alicja w Krainie Drewna. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki, Willa Frankówka, altana/sala nr 2.

 

Czwartki (lipiec–sierpień) w godz. 17.00–18.30

„Szachy pod fontanną” (bez ograniczeń wiekowych)

Zapraszamy osoby początkujące, jak i zaawansowane w grze na popołudniowe zajęcia szachowe.

Prowadzenie: Tadeusz Popis, instruktor MOK. Miejsce: scena plenerowa MOK.

 

Spektakle (wiek 6+)

Wszystkie spektakle są biletowane!

Bilety w cenach: 10 zł dla dziecka, 15 zł dla opiekuna, dostępne w sekretariacie MOK i na www.biletyna.pl.

 

19 lipca (piątek) o godz. 11.00

„Podróż za horyzont”, Teatr Igraszka

Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć, co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć i sprawdzić to. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów. Pierwszy dostaje od Słonecznej Pani, kolejne musi znaleźć sama. W wyprawie towarzyszy jej potworek Ohydal, który najpierw przeszkadza i dokucza Małgosi, z czasem jednak staje się prawdziwym przyjacielem, na którego można liczyć w trudnych sytuacjach. Małgosia w czasie podróży pozna kilka niezwykłych postac, przeżyje też coś naprawdę strasznego! Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, wesoło i kolorowo. 

Autor: Przemysław Śmiech, reżyseria: Przemysław Śmiech, lalki i scenografia: Anna Polarusz, Pracownia „Ani-Rusz”, teksty piosenek: Ewa Śmiech, muzyka, aranżacja, efekty dźwiękowe: Robert Dziekański, Studio Dziekan Records, Grodzisk Mazowiecki. Czas trwania: ok. 40 minut.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

26 lipca (piątek) o godz. 11.00

„Król Maciuś”, grupa O! Teatr.

Spektakl na motywach książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa. W czasie spektaklu dzieci przekonają się, że dorosłość nie jest taka, jak się wydaje. Wcale nie można robić tylko tego, na co ma się ochotę i nikogo nie pytać o zdanie. W rzeczywistości trzeba podejmować decyzje i być za nie odpowiedzialnym, pamiętając, że wszystko co robimy, niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Tego wszystkiego dzieci nauczą się w czasie wspaniałej zabawy, którą gwarantuje spektakl. Jest w nim mnóstwo humoru i wspólnego działania.

Postacie: król Maciuś, chłopiec Felek, dziennikarz, zły król, ministrowie, narratorzy. 

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

9 sierpnia (piątek) o godz. 11.00

„Dobre rady Lisa Witalisa”, grupa O! Teatr

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca, by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń, spełnia swoje zachcianki. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne sprawki. Musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Spektakl muzyczny z planem mieszanym, autorską muzyką i piosenkami. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

23 sierpnia (piątek) o godz. 11.00

„Złote jajko”, Teatr Igraszka

Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Plan przedstawia koledze– Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… W „Złotym jajku” dzieci zobaczą uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. Nie zabraknie dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskie.

Scenariusz: zespół, reżyseria: Paweł Kołodziejski, lalki: Anna Polarusz, teksty piosenek i muzyka: Paweł Kołodziejski, Jacek Wolszczak, aranżacje: Andrzej Perkman, efekty dźwiękowe: Jacek Wolszczak. Czas trwania: ok. 40 minut. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

Filmy

Na projekcje filmowe zapraszamy od 22 lipca do końca sierpnia. W programie: filmy dla przedszkolaków, dzieci 6+, młodzieży 10+. Pokazy odbywać się będą w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny. Uwaga! Grupy zorganizowane obowiązują rezerwacje: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.

Pokazy filmów dla przedszkolaków 22 i 29 lipca (poniedziałki) w godz. 10.00–10.45.

 

Kino 6+ (poniedziałki i wybrane piątki) o godz. 11.00

22 lipca (poniedziałek)

„Złoty koń”, reż. Reinis Kalnaellis, animacja, familijny, Dania, Litwa, Luksemburg, Łotwa, 2014, 75 min.

Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na królewnę i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę córki temu, kto ją uwolni.

 

29 lipca (poniedziałek)

„Kosmiczna przygoda Allana”, reż. Amalie Næsby Fick, animacja, familijny, Dania, 2022, 80 min.

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli, mieszka tylko z ojcem na osiedlu, na którym nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO.

 

2 sierpnia (piątek)

„Titina”, reż. Kajsa Næss, animacja, Norwegia, 2022, 91 min.

Umberto to świetny inżynier zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i w domu towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją błąkającą się po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni.

 

5 sierpnia (poniedziałek)

„Moja mama gorylica”, reż. Linda Hambäck, animacja, familijny, Szwecja 2020, 75 min., na podstawie książki Fridy Nilsson.

Pewnego dnia przed domem dziecka Czysty Kąt hamuje z piskiem opon rozklekotane volvo. Wysiada z niego... gorylica!

 

12 sierpnia (poniedziałek)

„Pan Patyk i morski potwór”, reż. Tove Undheim, familijny, Norwegia, 2020, 71 min.

W nowym filmie o panu Patyku udajemy się na najlepsze na świecie wakacje na magicznej wyspie. Tam spotykamy nieustraszoną Eddy i samozwańczego eksperta od potworów morskich – Blegena.

 

19 sierpnia (poniedziałek)

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, reż. Lorenzo Mattotti, animacja, Francja, Włochy, 2019, 82 min.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia.

 

26 sierpnia (poniedziałek)

„Kapitan Morten i Królowa Pająków”, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, animacja, familijny, Estonia, 2018, 79 min.

Dziesięcioletni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi!

 

30 sierpnia (piątek)

„Katak. Podwodna przygoda”, reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay, animacja, przygodowy, Kanada, 2022, 82 min.

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni.

 

Kino 10+ (poniedziałki) o godz. 15.00

22 lipca (poniedziałek)

„Dzika banda”, reż. Pierre Salvadori, familijny, komedia, Francja, 2022, 103 min.

Dzika banda to czworo 12-letnich uczniów. Powodowani dumą i prowokacją podejmują się podpalenia fabryki, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Niestety w bandzie sprzeczki są częste, a próby dojścia do porozumienia spełzają na niczym.

 

12 sierpnia (poniedziałek)

„Głowa pełna ciebie”, reż. Caroline Cowan, familijny, komedia romantyczna, Szwecja, 2021, 82 min.

Nie tak łatwo powiedzieć, kiedy ludzie się w sobie zakochują. Jak połapać się w tych wszystkich uczuciach? To pytanie, na które spróbuje odpowiedzieć Adam.

 

26 sierpnia (poniedziałek)

„Halvdan – prawie Wiking”, reż. Gustaf Åkerblom, familijny, Szwecja, 2018, 93 min.

Ciekawski Halvdan zapuszcza się w nieznane tereny i tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy.

 

Wakacyjna oferta dofinansowana z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2024 rok.

 

(JnŚ)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij