Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Kontrola umów odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych

31 stycznia 2024

Prowadzisz działalność gospodarczą? Pamiętaj, że w takim wypadku również obowiązuje Cię umowa na odbiór odpadów, przy czym wówczas sam decydujesz o wyborze firmy. Urząd miasta rozpoczął kontrole w tym zakresie.

 

Właściciele nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne mają obowiązek zawarcia indywidualnych umów na odbiór odpadów. Dotyczy to wszystkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Umowę należy podpisać z dowolnym przedsiębiorcą wpisanym do rejestru działalności regulowanej na terenie miasta Józefowa. Wykaz przedsiębiorców znaleźć można pod adresem: http://jozefow.bip.eur.pl/public/get_file_contents.php?id=504402.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996r., wytwórcy odpadów zobowiązani są do selektywnego zbierania odpadów. W związku z tym w zawartych umowach powinny być uwzględnione wszystkie frakcje odpadów komunalnych tj. papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bioodpady i odpady zmieszane.

 

Ważne!

Właściciele nieruchomości, w których znajduje się część mieszkalna i prowadzona jest działalność gospodarcza, mają obowiązek:

- dla części mieszkalnej - złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Urzędzie Miasta Józefowa

- dla prowadzonej działalności - podpisania indywidualnej umowy na odbiór odpadów komunalnych.

 

Zgodnie z zapowiedzią, Urząd Miasta Józefowa rozpoczął kontrole przedsiębiorców w zakresie podpisanych umów na odbiór odpadów komunalnych. 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Referatem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Józefowa pod numerem telefonu 22 779 00 20.

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij