Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Kolejna rozmowa o 801 już 22 września

16 września 2022

W czwartek 22 września, w Sali Rady Miasta w Józefowie po raz kolejny komisja ds. infrastruktury Sejmiku Województwa Mazowieckiego będzie rozmawiała o poprawie bezpieczeństwa na ul. Nadwiślańskiej. To od sejmiku zależy, czy w przyszłorocznym budżecie województwa znajdą się finanse na ten cel.

Temat bezpieczeństwa na ul. Nadwiślańskiej, czyli zarządzanej przez województwo mazowieckie drodze nr 801, powtarza się od wielu lat , ale do tej pory zarządca drogi nie podjął żadnych konkretnych działań w tym kierunku. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, które odbyło się, na zaproszenie burmistrza Marka Banaszka w Józefowie, pojawiło się światełko tunelu. Radni wojewódzcy uznali, ze temat jest bardzo ważny i należy podjąć niezwłocznie działania w celu przyspieszenia przebudowy drogi 801 (nowa droga jest w planach od lat 80 ub. wieku) oraz doraźnych rozwiązań skutecznie poprawiających bezpieczeństwo, które będą możliwe do zrealizowania w krótkim czasie.

Przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Anna Brzezińska zwołała kolejne posiedzenie na 22 września, godz. 10.00 w Radzie Miasta Józefowa. Jednak wcześniej, od 9.30 Urząd Miasta zorganizuje dla radnych przejazd wynajętym autokarem ulicą Nadwiślańską, aby mogli się naocznie przekonać jak - nawet poza godzinami szczytu - wygląda ruch na tej drodze i jak niewystarczające i niepraktyczne są rozwiązania zastosowane na skrzyżowaniach z ul. Graniczną, Wyszyńskiego i Górczewską.

Autobus startuje o godz. 9.30 sprzed Urzędu Miasta Józefowa i będzie przejeżdżał ul. Nadwiślańską od granicy z Warszawą do Górek. Mieszkańcy zapowiadają, że pojawią się na skrzyżowaniach z transparentami.

 

 

Relacja z poprzedniego spotkania Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmiku Województwa Mazowieckiego (8 września 2022).

 

 

(Miasto Józefów)

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij