Józefów. Portal Urzędu Miasta. Ładowanie...

Józefów zdobywa środki zewnętrzne

12 lutego 2024

Miasto aktywnie śledzi możliwości pozyskania dotacji ze źródeł zewnętrznych i skutecznie o nie aplikuje. Tym razem udało się zdobyć dofinansowanie na projekty z obszaru sportu, ekologii, ochrony zwierząt oraz wsparcia dla OSP.

Burmistrz Marek Banaszek, podkreśla że miasto zawsze z wielką uwagą i odpowiedzialnością wydatkuje środku publiczne. - Jeśli tylko pojawia się taka możliwość wspieramy miejski budżet dotacjami zewnętrznymi. Działamy też w drugą stronę: obserwujemy nabory wniosków i konkursy finansowane z funduszy unijnych, rządowych lub regionalnych i analizujemy jak można by je wykorzystać w Józefowie - wyjaśnia. - Są to zarówno mniejsze kwoty jak i potężne dofinansowania sięgające 90% wydatków. W ostatecznym rozrachunku bardzo znacząco odciążają budżet przeznaczony na ustalone na dany rok inwestycje i pozwalają na dorzucenie czegoś ekstra. W zeszłym roku dzięki skutecznemu aplikowaniu o środki zewnętrzne Józefów zyskał aż 10 mln zł - tłumaczy burmistrz.

 

Projekty otrzymujące dofinansowanie:

  1. Mazowsze dla Sportu: Dofinansowanie w kwocie 87 463 zł na zadanie wybrane w Budżecie Obywatelskim Józefowa  "Konstrukcja do treningu sportowego z torem przeszkód typu ninja" pozwoli na stworzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej, zachęcającej mieszkańców do aktywnego trybu życia.

  2. Mazowsze dla Czystego Powietrza: Dofinansowanie w wysokości 45 000 zł umożliwi zakup i montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy nowej siedzibie Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Grottgera, wspierając tym samym rozwój ekologicznych środków transportu w mieście.  Na budowę samego przedszkola Miasto pozyskało w ub. r., również ze środków województwa, 4 mln zł.

  3. Mazowsze dla Zwierząt: Dofinansowanie w kwocie 18 225 zł na zadanie "Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Miasto Józefów" zostanie przeznaczone na bezpłatną sterylizację psów i kotów.

  4. Mazowsze dla OSP: Dofinansowanie w wysokości 100 000 zł na zakup lekkiego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Józefów) zwiększy zdolność szybkiego reagowania na zagrożenia pożarowe.

 

(Miasto Józefów)

 

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij